Jak przebiega leasing pracownika?

Jak przebiega leasing pracownika?

Twój biznes intensywnie się rozwija i borykasz się z brakami kadrowymi? Dodatkowe zlecenia to bardzo dobry znak, jednak nadmiar pracy może przytłoczyć zarówno ciebie, jak i zatrudniony przez ciebie zespół. Aby uniknąć stresu i ryzyka niezrealizowanych w terminie zadań, możesz zdecydować się na współpracę z agencją pracy tymczasowej. Usługa określana jako leasing pracowników staje się coraz bardziej popularna; warto zatem skorzystać z tego rozwiązania i powierzyć poszczególne zadania profesjonalistom.

Leasing pracownika – korzyści

Wypożyczanie specjalistów z wielu różnych branż od innych firm lub agencji pracy tymczasowej to nic innego jak leasing pracownika. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim, pozwala ci uporać się z brakami kadrowymi. Zatrudnienie dodatkowej osoby do zespołu na dłuższy czas nie zawsze okazuje się bowiem optymalne. Czasami kolejna para rąk do pracy jest niezbędna jedynie sezonowo lub w przypadku nadmiarowych zleceń. Może się zdarzyć, że twój zespół nie będzie w stanie ich wykonać nie tylko ze względu na brak czasu, ale także niedostateczne kwalifikacje. Najlepszym wyjściem będzie wówczas skorzystanie z leasingu pracownika.

Wbrew pozorom, dzięki agencji pracy tymczasowej znajdziemy fachowców z niemal każdej branży. Mowa tutaj nie tylko o gastronomicznej czy budowlanej – za sprawą agencji pracę zyskują między innymi także specjaliści IT i pracownicy służby zdrowia.

Leasing pracownika jest zatem procesem, który przynosi korzyści wszystkim jego uczestnikom. Ty, jako właściciel firmy, zyskujesz specjalistę. Agencja pracy, z którą współpracujesz, podpisuje z tobą kontrakt. Natomiast wypożyczony pracownik otrzymuje dochód i nowe doświadczenia.

Leasing pracowniczy krok po kroku

Jeśli interesuje cię leasing pracownika, skontaktuj się z przedstawicielem agencji Flambir. Dysponuje ona pracownikami ze Wschodu – nie tylko z Ukrainy, ale także Gruzji czy Nepalu. Być może potrzebujesz w swoim zespole pracownika, który posługuje się jednym z języków azjatyckich lub dobrze zna tamtejszą kulturę? Zespół firmy Flambir dokładnie wysłucha twoich oczekiwań, a następnie znajdzie osobę, która będzie w stanie wypełnić powierzone jej obowiązki. Agencja pracy zajmie się niezbędnymi formalnościami, takimi jak zobowiązania względem ZUS. Wraz z jej przedstawicielem podpiszesz umowę, określającą stanowisko wypożyczonego pracownika i zakres jego obowiązków w ustalonym czasie. Możesz zadać mu wszystkie nurtujące cię pytania – kolejną możliwością jest wyszukanie odpowiedzi na blogu informacyjnym, prowadzonym przez Flambir.

Dodaj komentarz