Języki programowania – które z nich warto znać?

Języki programowania – które z nich warto znać?

Chciałbyś w przyszłości pracować jako programista i zastanawiasz się nad tym, jakie języki programowania powinieneś znać? Nie da się ukryć, że możliwości nauki jest wiele jednak to właśnie te języki, które dziś wymienimy, są najbardziej pożądane przez pracodawców z branży IT.

JavaScript

To właśnie JavaScript już od lat króluje, jeśli chodzi o języki programowania, które warto znać. Zaletą Javy jest to, że stale się rozwija i co najważniejsze – stosunkowo łatwo można się jej nauczyć. Pracodawcy najczęściej szukają osób, które znają właśnie ten język programowania i potrafią z niego korzystać podczas budowania stron internetowych. Nie da się bowiem ukryć, że na większości stron mamy do czynienia właśnie z JavaScript. Osoby, które znają ten język, nie powinny mieć problemu ze znalezieniem pracy, a dodatkową zachętą do tego, aby uczyć się Javy, są zarobki.

Python

Osobom, które chcą zacząć swoją przygodę z programowaniem, najczęściej proponuje się rozpoczęcie nauki właśnie od tego języka. Czemu? Ponieważ jest stosunkowo łatwy w zrozumieniu i przyjazny podczas nauki. Kod pisany Pythonem jest czytelny i wygodny w tworzeniu, przez co doceniają go programiści. Pythona wykorzystuje się głównie do tworzenia dynamicznych serwisów oraz aplikacji. Ciekawostką jest fakt, że w Pythonie powstała m.in. wyszukiwarka Google, z której korzysta miliony osób, a także portale takie jak YouTube. Osoby, które znają ten język programowania, nie powinny mieć problemu z tym, aby znaleźć pracę w najbardziej znanych korporacjach.

Java

Jest to jeden z najstarszych języków programowania, ale mimo to dalej się rozwija. Dzięki niej można stworzyć nie tylko stronę internetową, ale także aplikację i gry. Mnóstwo użytkowników w Polsce korzysta właśnie z Javy, przez co każdy z nas z pewnością choć raz o niej słyszał. Osoby operujące tym językiem stale mogą rozwijać swoje umiejętności i nie brakuje stron https://techpolska.pl/java-9-zmiany/, na których pojawiają się nowinki w tym temacie. W ostatnim czasie Oracle dokonało zmian w JDK 9 oraz w Java 9 API.

PHP

Można z jego pomocą tworzyć fora internetowe, aplikacje pocztowe i bazy danych, a także strony internetowe. W PHP powstał np. Facebook i WhatsApp. Wielu pracodawców szuka osób, które operują właśnie tym językiem programowania, ponieważ daje on wiele możliwości. Podczas pisania kodu można dokonywać w nim zmian w czasie rzeczywistym, dzięki czemu jest bardzo elastyczny.

1 Comment

Dodaj komentarz