5 zalet oglądania filmów online

5 zalet oglądania filmów online

W dzisiejszych czasach ponad 80% populacji polaków posiada dostęp do sieci Internet. Nie tylko w domu na stacjonarnym komputerze, czy laptopie, ale popularny stał się Internet mobilny w telefonie czy tablecie. Oglądanie filmów online czy filmów VOD czyli filmów na życzenie stało się w naszym kraju bardzo popularne. Stało się czymś w rodzaju telewizji XXI wieku, telewizji na życzenie.

Pełna kontrola

Nad taką telewizją mamy nad nią pełną kontrolę. Często mamy sytuację, że oglądamy nasz ulubiony film, a zadzwoni telefon z pracy, że jesteśmy wzywani w trybie pilnym. Czasami tak się zdarza, że nastąpi przerwa w dostawie prądu, czy po prostu z innych przyczyn nie możemy dokończyć oglądania. W tradycyjnej telewizji nie mielibyśmy możliwości obejrzenia do końca filmu. Nie wiadomo by było jak się skończył film. W filmach online nie ma takiego problemu. Jak wzywa nas szef, czy następuje przerwa w dostawie prądu, nie musimy się martwić. Po załatwieniu wszystkich spraw, odpalamy film w momencie którym skończyliśmy oglądać i spokojnie wiemy jak się film skończy.

Licznik końca bloku reklamowego

Następną zaletą są krótsze reklamy niż w tradycyjnej telewizji. Wiadomo również kiedy reklama się skończy. Wyświetlony jest licznik odliczający minuty i sekundy do końca bloku reklamowego. Wiemy kiedy ta przerwa się zakończy, więc możemy w tym czasie zająć się innymi sprawami. Na przykład możemy w tym czasie sprawdzić maila, wykonać telefon, a także wiemy czy zdążymy zrobić sobie herbatę czy kawę. W tradycyjnej telewizji reklamy trwają często po 10-15 minut i nie wiemy kiedy ten blok się skończy.

Mobilna telewizja

Dużą zaletą filmów online jest ich  lokalizacja – Internet. Możemy oglądać w zaciszu domowym, ale także na telefonie czy tablecie czyli wszędzie gdzie mamy dostęp do Internetu. Każdy Polak się przemieszcza. Czy to dojeżdża do pracy, szkoły czy po prostu jedzie na wakacje, nieunikniona jest podróż. Jak dojeżdżanie do pierwszych dwóch miejsc zajmuje mało czasu, tak wyjazd na wakacje czy urlop może trwać całe godziny. Dobrym pomysłem jest wtedy umilenie sobie czasu poprzez oglądanie filmów online, na przykład na portalu https://zalukaj.org/. Wystarczy duży pakiet Internetu w telefonie czy tablecie i już podróż szybciej nam minie. Możemy odpalić sobie serwis z filmami online, wybieramy film i oglądamy. Długa podróż nam szybciej minie, nie będziemy się nudzić.

Szeroka oferta

W tradycyjnej telewizji mamy ograniczony dostęp do filmów. Jesteśmy skazani na to co akurat kanał nadaje. Często jest tak, że rezygnujemy, wyłączamy telewizję bo nie leci nic co by nas interesowało. Filmy online oferują większą swobodę, możemy oglądać akurat to co nam się podoba. Nie jesteśmy uzależnieni od nadawcy, ponieważ wybieramy sobie film czy serial. Mamy ochotę obejrzeć w danym momencie komedię, film science fiction czy dramat, wystarczy wyszukać odpowiednią kategorię. Na pewno znajdziemy coś dla siebie.

Premiery filmów

Dużo ludzi jest zabieganych. Szczególnie młodych ludzi. Nie wszyscy również lubią przebywanie w miejscach publicznych takich jak kino. Jeżeli należymy do takiej grupy osób to filmy online są dla nas. Wystarczy, że wykupimy dostęp do danego filmu i możemy obejrzeć go na ekranie własnego telewizora, w zaciszu domowym. Jest to niejednokrotnie tańsze niż pójście do kina. Nie musimy również czekać na premierę danego filmu w tradycyjnej telewizji co często trwa parę lat.

1 Comment

Dodaj komentarz