Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Zaplanuj swój pobyt 

Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Zaplanuj swój pobyt 

Wrocław to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Zachwyca swoją architekturą, bogactwem atrakcji turystycznych, a także ilością wydarzeń kulturalnych. Na potwierdzenie tego możemy dodać, że w 2016 roku Wrocław zyskał szczytne miano Europejskiej Stolicy Kultury. Jeśli więc planujesz wycieczkę do Wrocławia, to musisz zapoznać się z tym poradnikiem. Dziś podpowiemy co zobaczyć we Wrocławiu, co zjeść i gdzie zatrzymać się na nocleg. 

Co warto zobaczyć we Wrocławiu? 

Wrocław, czyli stolica Dolnego Śląska, położony jest nad rzeką Odrą. Bez wątpienia perłą tego miasta jest zabytkowy Rynek – jeden z największych w Europie i to od niego warto zacząć zwiedzanie. W Rynku Wrocławia znajdziemy obiekty będące przykładem gotyckiej architektury mieszczańskiej, na przykład Ratusz. W samym centrum miasta natomiast możemy podziwiać siedzibę wrocławskiej kurii metropolitalnej – Ostrów Tumski. Jest to jedna z najstarszych części Wrocławia, na czele z Archikatedrą św. Jana Chrzciciela oraz mostem Tumskim, na którym zakochani mogą zostawić kłódki ze swoimi inicjałami. 

Dla tych, co z kolei szukają nieco nowoczesności, ciekawym miejscem do odwiedzenia będzie osiedle Nadodrze. Jeszcze do niedawna nieciesząca się sławą dzielnica, obecnie stała się centrum alternatywnej kultury. Spacerując po ulicach, znajdziemy wiele ciekawych murali, klimatycznych knajpek, a także pracowni artystycznych i rzemieślniczych. 

Opowiadając o Wrocławiu, nie możemy zapomnieć najstarszym w Polsce ZOO. Ogród Zoologiczny we Wrocławiu został otwarty w 1865 roku. Od tamtej pory działa nieprzerwanie i niezmiennie przyciąga tłumy miłośników zwierząt, zarówno z kraju, jak i zagranicy. Co więcej, w 2014 roku ZOO powiększyło się o jedyne w Polsce Afrykarium. Tej atrakcji nie możecie pominąć. 

Gdzie zatrzymać się we Wrocławiu? Zobacz hotel blisko centrum 

Wybierając się na wycieczkę do Wrocławia, warto zatrzymać się niedaleko najważniejszych atrakcji miasta. Takim rozwiązaniem będzie hotel blisko centrum. Q Hotel Plus znajduje się w samym centrum miasta. Od noclegu będziemy mieć rzut beretem do zabytkowego Rynku, czy Dworca, a także innych atrakcji, które ma do zaoferowania miasto. Wybierając hotel blisko centrum, możemy zwiedzać miasto pieszo. Wygodna lokalizacja jest kluczem podczas kilkudniowych wycieczek. Dzięki niej możemy cieszyć się urokiem Ratusza, miejskich kamienic i innych zapierających dech w piersi zabytków. Nocleg w centrum miasta to idealne rozwiązanie na pobyt we Wrocławiu. Miłego zwiedzania!

Dodaj komentarz