Jak dobierać buty dziecięce?

Jak dobierać buty dziecięce?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie zakup butów dla dzieci jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem, niż dobranie obuwia dla osób dorosłych. Dzieci bardzo często nie mówią bowiem, że but idealnie pasuje. Zdarzają się nawet przypadki, że rodzic dopiero po kilku dniach dostrzega, że maluchowi nie jest wygodnie. Rekomendowane jest zaopatrzenie swoją pociechę w wysokiej jakości, ciepłe buty.

Jak wybrać obuwie dla dziecka na zimę w odpowiednim rozmiarze?

Należy przede wszystkim mieć świadomość, że nóżki maluchów rosną bardzo szybko. Przeważnie wspomniany fakt można dostrzec latem. Rodzice kupują dziecku sandałki, a zaledwie po miesiącu paluszki wystają za podeszwę. Warto wiedzieć, że obuwie dla pociechy na zimę musi zmieścić zarówno cały czas rosnącą stopę, jak i grubsze skarpetki. Najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie dziecko w buty, które bedą większe o około 1,5 cm. Warto w pierwszej kolejności wyjąć z obuwia wkładkę, a następnie postawić na niej stopę malucha. W przypadku, gdy nie będzie możliwości wyjęcia wkładki, należy założyć dziecku bucika, a następnie przesunąć jego stopę możliwie najbardziej do przodu. Z kolei między piętę malucha, a piętę bucika trzeba włożyć palec wskazujący.

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się zamówienie butów z dostawą do domu, a dopiero później ich przymierzenie. Godny uwagi jest fakt, że rodzice mogą bez żadnego problemu zwrócić do sklepu pary, na których zakup się nie zdecydują. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że praktycznie każde dziecko ma zupełnie inny kształt stopy. Różnią się one między sobą nie tylko ułożeniem paluszków, ale również szerokością i wysokością podbicia. Rekomendowane jest postawienie na obuwie wyposażone w system regulowanego zapięcia z rzepami lub sznurowadłami. Dzięki temu można będzie zapiąć buty w taki sposób, by nie zsuwały się ze stopy, a także nie cisnęły.

Dlaczego jakość butów ma bardzo istotne znaczenie?

Jak wiadomo zima jest niezwykle wymagającą porą roku. Zalecane jest zatem przy wyborze zimowych butów zwrócić uwagę na jakość podeszwy i materiał zewnętrzny. Obuwia dla maluchów powinno być nie tylko elastyczne, ale również lekkie. Z kolei podeszwa powinna gwarantować maksymalne bezpieczeństwo w trakcie zabawy na lodzie czy śniegu. Tworzywo nie może pod żadnym pozorem twardnieć w niskich temperaturach. Świetnym materiałem wierzchnim w butach dla dzieci może być membrana. Gwarantuje ona bowiem ciepło i nie przepuszcza wilgoci.

Dodaj komentarz