Krótka recenzja gry – Empyrion: Galactic Survival

Krótka recenzja gry – Empyrion: Galactic Survival

Coraz bliżej pełnego wydania. Empyrion: Galactic Survival

Empyrion to jedna z tych gier, które z każdą aktualizacją stają się coraz lepsze. Alpha 12 jest już dostępna w wersji testowej. Coraz bardziej zbliżamy się więc do pełnej publikacji tej gry wideo, która zdobyła już wielu fanów na całym świecie.

Awaryjne lądowanie

Tym, którzy jeszcze nie słyszeli o tej produkcji, przybliżę, w krótkim wydaniu, na czym polega rozgrywka. Grę zaczynamy awaryjnym lądowaniem na obcej planecie, którą sami wcześniej możemy wybrać. Jedne z nich mają atmosferę zdatną do życia, na innych jesteśmy zmuszeni już od startu produkować niezbędny do życia tlen.

Stopnie trudności

Im wyższy stopień trudności rozgrywki, tym otrzymujemy mniejszą ilość startowych zasobów. Tym trudniej jest nam przetrwać w nieprzyjaznym środowisku. Do jednych z naszych pierwszych zadań należy więc uzbrojenie się w broń zdatną do obrony przed niebezpiecznymi stworzeniami i dronami, które chętnie by ustrzeliły niechcianego przybysza.

Podział na frakcje

Mapa podzielona jest na obszary zdominowane przez ludność tubylczą czy międzygalaktyczne imperia. Wszystkie czynności, jakie wykonujemy na ich terytoriach, mają odzwierciedlenie w stosunku tych frakcji do naszej postaci. Im gorsze stosunki, tym chętniej i bardziej zapalczywie jesteśmy ścigani na terytorium wroga.

Gra z dużą dawką akcji

Walka odgrywa ważną rolę w Empyrion: Galactic Survival. Aby rozwijać się i rozbudowywać swoją bazę, często przejmujemy wrogie placówki, gdzie można znaleźć wiele przydatnych materiałów, sprzętu i broni. Mimo to jest to jedna z chyba najmniej dopracowanych funkcjonalności, która pozwala nam czasem ustrzelić stojącego przed nami wroga, który wcale nie reaguje na to, że jest pod ostrzałem. Z drugiej strony obrona bazy wymaga przygotowania sporej ilości wyrzutni i karabinów maszynowych. Przejęcie własnej bazy przez obcą frakcję nigdy nie jest czymś dobrym, a o to wcale nie jest aż tak trudno.

W głębokim kosmosie

To, co najlepsze w każdej grze o kosmosie to podróże międzyplanetarne. W grze znajdziemy wiele planet, na których występują inne i równie niezbędne surowce. Choć kosmiczne wojaże to już temat na dalszą część rozgrywki, to są one ostatecznie niezbędne, by zdobyć materiał na dalszy, stabilny rozwój.

Także dla wielu graczy naraz

Dla niektórych najważniejszą kwestią może oczywiście być rozgrywka multiplayer, która pozwala nie tylko na współdziałanie, ale również na walkę między graczami. Tworzenie sojuszu, odbijanie cudzych statów i baz to niezwykła frajda, gdy ma się w pobliżu kilku znajomych czy sieciowych przyjaciół.

Podsumowanie

Sama grafika też stoi na dobrym poziomie, choć wymagania sprzętowe mogą niektórych zmusić do zakupu nowego i lepszego wyposażenia do swojego komputera. Alpha 12 jest jeszcze w fazie testów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć rozgrywkę już w stabilnej wersji 11. Nie jest to duży krok wstecz. Gra oczywiście różni się o kilka funkcjonalności, ale jest równie przyjemna, pełna wyzwań i zmusza nie tylko do próby przetrwania w obcym środowisku, ale także do przejęcia inicjatywy w nierównej walce z wrogimi frakcjami.

Dodaj komentarz