Nigdy nie masz za dużo butów

Nigdy nie masz za dużo butów

Nie od dziś wiadomo, że każda kobieta w swojej szafie posiada nie zliczoną ilość par butów. Obuwie dla kobiet do podstawa ubioru. Wszystko musi do siebie pasować: buty, spódniczka, bluzka, torebka itd. Wszystko to składa się na jedną całość i tworzy nasz wizerunek i styl. Każda z nas chce być postrzegana indywidualnie, dobieramy wszystko do sobie pod kątem własnego gustu no i może z pomocą porad znalezionych w Internecie, usłyszanych w telewizji itp.

Buty przede wszystkim muszą być czyste, wypastowane i zadbane. Pamiętajmy by regularnie zmieniać fleczki przy obcasach nie dopuśćmy, by starł się korek ponieważ, wtedy już nic nie uratuje tych butów. Czy buty są modne czy nie jest chyba najmniej ważne. Moda zmienia się bardzo często, nie modne już buty mogą powrócić jako wielki hit sezony po np. 3 latach. Przechowując buty nic nie stracimy, a może nawet zyskamy. Po tym czasie możemy być pewni, że nikt inny nie będzie miał takich samych butów jak my.

Ale podczas chowania zadbajmy o nie prawidłowo. Schowajmy swoje buty do szczelnego pudełka, wypchajmy je odpowiednio papierem, by się nie zniekształciły. Raz na jakiś czas wyciągajmy je i czyścimy, by się nie zabrudziły zbyt mocno, bądź zakurzyły. Warto też schować do takiego pudełka coś zapachowego, by pozbyć się nieprzyjemnego zapachu jaki mają np. przepocone buty. Pamiętajmy, by buty odpowiednio dopasowywać do okazji. Buty sportowe do sportowej odzieży na eleganckie kolacje buty na wysokiej szpilce, najlepiej czarne. Każdy but ma swoje przeznaczenie, znajdzie się na swoją intuicję zakładając buty, nie sugerujcie się podpowiedziami koleżanek, które buty lepiej ubrać, bo one nie zawsze mogą doradzić dobrze.

Zwróć szczególną uwagę, by buty nie obcierały. Chyba nie muszę wspominać, że wtedy mamy zepsuty cały wieczór, a na dodatek często kończy się to wracaniem na boso do domu, co nie sprzyja romantycznym wyjściom czy eleganckim kolacjom. Pamiętajmy też, by buty miały odpowiednie wkładki lub dobrze przepuszczały powietrze, przepocenie obuwia to częsty problem nawet wśród kobiet. Kupmy odpowiednie wkładki, które pomogą nam uniknąć takich problemów lub dezodoranty do butów.

Tak więc japonki, klapki, oficerki, kozaki itd. Dbajcie o wszystkie te buty, pielęgnujcie je i po sezonie schowajcie odpowiednio do szafy. Buty to nasz skarb gdy my o nie odpowiednio zadbamy, one będą nam służyć latami i wracać co jakiś czas w blasku chwały – gdy moda na nie powróci.

Dodaj komentarz