Poznaj bliżej miasto Ciechanów

Poznaj bliżej miasto Ciechanów

Ciechanów to miasto znajdujące się w województwie mazowieckim, które słynie na całą Polskę z górującego nad okolicą zamku książąt mazowieckich. Osoby, które chcą dowiedzieć się więcej na temat tego co dzieje się aktualnie w mieście, czyli poczytać wiadomości Ciechanów powinny udać się na stronę ciechanowski24.pl. Co jednak warto wiedzieć z punktu widzenia turysty? Co warto zobaczyć w samym mieście oraz jego okolicach?

​Browar Ciechan

Bez wątpienia miasto Ciechanów słynie z piwa. Powstały w roku 1864 browar należy obecnie do spółki Browary Regionalne Jakubiak Sp. z o.o. Osoby, które chcą zwiedzić browar mogą to zrobić po uprzednim umówieniu się na taką wizytę. Obok samego browaru działa również sklep w którym można zaopatrzyć się w najpopularniejsze napoje produkowane przez sławny browar. Zwiedzanie browaru wraz z przewodnikiem, który opowie historię browaru kosztuje około 15 złotych. Warto też wiedzieć, że w cenie znajduje się degustacja. Dla turystów jest też ważna informacja, że samochód można zostawić na rynku i udać się tam na piechotę, bezpośrednio do browaru, ponieważ znajduje się on w niewielkiej odległości od centrum miasta. W trakcie zwiedzania browaru warto jeszcze odwiedzić charakterystyczny pub, który został urządzony w interesującym stylu – niektóre siedziska są nowoczesne i wygodne, niektóre przypominają swoim wyglądem beczki do ważenia piwa. Bez wątpienia miejsce ma swój niepowtarzalny urok.

​Ciechanowski zamek

Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie to kolejna atrakcja godna uwagi. Osoby zainteresowane średniowieczną architekturą docenią z pewnością możliwość zwiedzenia takiego zamku. Został on zbudowany na terenie nizinnym, więc architekci mieli nie lada wyzwanie, aby stworzyć odpowiedni system obronny w takim miejscu. Zamek przez lata służył różnym armiom, gdzie szczególne piętno na nim odcisnęła walka z Armią Czerwoną, która używała ognia artyleryjskiego w roku 1920. Ostatecznie jednak przez wiele lat w trakcie których wykonane liczne prace konserwatorskie zamek odzyskał swój dawny blask. Dziś cieszy oko na zewnątrz oraz wewnątrz proponując turystom możliwość zwiedzenia Muzeum Szlachty Mazowieckiej. W zamku znajdują się więc różnego rodzaju eksponaty i ekspozycje nawiązujące do czasów Zygmunta Augusta.

​Muzeum Romantyzmu w Opinogórze

Całkiem niedaleko od centrum Ciechanowa, mówiąc dokładniej to zaledwie 8 kilometrów, znajduje się Muzeum Romantyzmu w którym można obejrzeć ekspozycję ciekawych obiektów związanych z życiem rodziny Krasińskich, w tym największego poety polskiego romantyzmu Zygmunta Krasińskiego.

Dodaj komentarz