Rękawice robocze do ciężkich prac – jakie wybrać?

Rękawice robocze do ciężkich prac – jakie wybrać?

Wykonywanie niektórych zawodów wiąże się z narażaniem swoich dłoni na skaleczenia oraz inne uszkodzenia mechaniczne. Mowa tu m.in. o budowlańcach, którzy muszą chronić swoje dłonie podczas ciężkiej pracy. Warunki, w których pracują takie osoby, wymagają używania solidnych rękawic roboczych, ponieważ te wykonane z lateksu lub delikatnego materiału po prostu się nie sprawdzą. Zobacz jakie rękawice robocze wybrać do ciężkich prac i które z nich będą najbardziej wytrzymałe.

Rękawice robocze ze skóry

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku ciężkich prac fizycznych, w których trzeba stale używać dłoni, będą rękawice skórzane. Są one bardzo odporne na rozdarcia oraz wysokie i niskie temperatury.

Rękawice robocze ze skóry koziej zaliczane są do jednych z najdelikatniejszych. Zapewniają dobre czucie w dłoniach, co jest ważne podczas precyzyjnych prac. Dają też lepszą ochronę niż rękawiczki powlekane. W sklepach z odzieżą roboczą można znaleźć rękawice w wielu różnych rozmiarach. Nikt nie powinien mieć problemów z tym, aby znaleźć coś dla siebie.

Rękawice robocze ze skóry bydlęcej są mocniejsze niż te ze skóry koziej i wyróżniają się elastycznością. Zapewnią one doskonałą ochronę podczas ciężkich prac budowlanych. Tego typu rękawice najczęściej są wykonane w taki sposób, że skóra bydlęca znajduje się w części chwytnej, a góra pokryta jest grubym materiałem.

Rękawice robocze ze skóry świńskiej
najczęściej stosuje się podczas prac spawalniczych. Skóra wieprzowa jest dość sztywna, ale przy tym bardzo mocna. Dodatkowo dłonie w rękawicach wykonanych z tego materiału nie powinny się pocić, ponieważ porowata struktura skóry przepuszcza powietrze.

Na co zwrócić uwagę wybierając rękawice robocze?

Na rynku można znaleźć mnóstwo rękawic roboczych przeznaczonych do ciężkich prac. Większość z nich jest wykonana ze skóry, dlatego warto zwrócić uwagę na to, jaki jest to rodzaj skóry. Zarówno skóra kozia, jak i bydlęca ma swoje właściwości, które sprawdzą się podczas różnego rodzaju prac. Staraj się maksymalnie nie oszczędzać na tym elemencie stroju roboczego, ponieważ jest on bardzo ważny i gwarantuje ochronę przed nieszczęśliwymi wypadkami. Kiepskiej jakości rękawice bardzo szybko mogą się zepsuć, a praca w nich nie będzie należała do najprzyjemniejszych. Dlatego wybieraj sprawdzonych producentów oraz materiały, które są najwyższej jakości. Przed zakupem należy także zmierzyć rękawice po to, aby mieć pewność, że będą one dobrze przylegać do dłoni ani nie będą za ciasne.

Dodaj komentarz