Jak małym kosztem udekorować dom na święta – inspiracje

Jak małym kosztem udekorować dom na święta – inspiracje

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami i to już czas, w którym warto udekorować swój dom na tę okazję. Odpowiednie ozdoby potrafią wprowadzić ciepły, świąteczny nastrój, który tak bardzo uwielbia każdy z nas. Dekoracje świąteczne nie muszą być drogie, wystarczy odrobina kreatywności i dobry pomysł a dom na święta można udekorować naprawdę niewielkim kosztem. Zobacz jak to zrobić i jak stworzyć budżetowe dekoracje na Boże Narodzenie.

Wieniec na drzwi

Dekoracje domu możemy zacząć już na samym wejściu. Wianki na drzwi od lat są bardzo modnym pomysłem na dekorację świąteczną i w łatwy sposób możemy wykonać je samodzielnie. Najlepiej będą prezentować się te wykonane z naturalnych materiałów, które w większości możemy pozyskać za darmo. Gałązki drzew iglastych, szyszki i jarzębina to dary natury, które możemy wykorzystać podczas robienia świątecznej ozdoby na drzwi wejściowe. Do tego można dołączyć też suszone plastry cytrusów, laski cynamonu i wstążki z naturalnej juty i dekoracja gotowa. Koszt wykonania takiej ozdoby nie jest duży i nie wymaga wielkich zdolności artystycznych.

Świeczniki

Blask świec potrafi stworzyć w domu wyjątkową atmosferę– szczególnie gdy świece mają świąteczny zapach pierników, cynamonu lub cytrusów. W bardzo łatwy sposób możesz wykonać świeczniki samodzielnie, a potrzebne Ci będą jedynie szklane słoiki po przetworach, wstążki i trochę gałązek. Wystarczy, że słoik obwiążesz wstążką i przymocujesz do niej gałązkę drzewa iglastego. Do środka możesz nalać wody i położyć na niej mały podgrzewacz. Taka dekoracja będzie kosztowała Cię zaledwie kilka złotych, a dzięki niej odmienisz wnętrze i sprawisz, że będzie wyglądać bardziej świątecznie.

Zawieszki

Różnego rodzaju zawieszki możesz wykonać z wielu materiałów i ozdobić nimi np. choinkę, okno, grzejniki pokojowe i klamki. Zrobienie zawieszek z papieru wyjdzie najtaniej i nie wymaga wiele czasu. Wystarczy, że w internecie znajdziesz poradniki jak wyciąć ciekawe kształty lub zrobić ozdoby 3D z papieru. Mogą to być śnieżynki, aniołki, gwiazdki, czapki św. Mikołaja i inne kształty, które kojarzą się z Bożym Narodzeniem. Takie zawieszki możesz też wykonać z pierników, które upieczesz samodzielnie. Wystarczy, że ozdobisz je lukrem i zawiesisz na choinkę. Świąteczne, wielofunkcyjne zawieszki możesz też wykonać z filcu i wstążek. Wystarczy, że kupisz parę arkuszy filcu w świątecznych kolorach i wytniesz w nich różne kształty. Tak wyciętą zawieszkę wystarczy zaopatrzyć we wstążkę i ozdobić nią grzejniki pokojowe i klamki na oknach.

Jak widzisz, nie trzeba wydawać fortuny na świąteczne dekoracje ze sklepu. Wystarczy zainspirować się pomysłami z internetu i wykorzystać dary natury do tworzenia wyjątkowych ozdób.

Dodaj komentarz