Potencja seksualna mężczyzn – czym jest i jak możemy ją poprawić?

Potencja seksualna mężczyzn – czym jest i jak możemy ją poprawić?

Seksuologia rozumie potencję w dwojaki sposób. Po pierwsze jest to zdolność naszego organizmu do reakcji seksualnych, mierzona poprzez określenie częstotliwości ich występowania w określonej jednostce czasu. Po drugie seksuologia rozumie potencję jako sprawność seksualną i to właśnie to jest tematem niniejszego artykułu.

Sprawność seksualna

Sprawność seksualna to zdolność naszego organizmu do określonych zachowań i odczuć seksualnych. W przypadku mężczyzn mowa tu o osiągnięciu gotowości seksualnej, utrzymaniu erekcji oraz osiągnięciu orgazmu. To czysto fizyczne czynniki. Sprawność seksualna może być bowiem rozumiana także znacznie szerzej, jako zdolność do osiągnięcia satysfakcji z odbytego zbliżenia, zarówno po naszej stronie, jak i stronie naszego partnera.

Zaburzenia potencji u mężczyzn

Obniżenie sprawności seksualnej u mężczyzn może mieć różne oblicza. Po pierwsze może objawiać się w niezdolności do odczuwania podniecenia seksualnego. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest bardzo wiele, a często są one dość prozaiczne i wynikają z trybu naszego życia, które negatywnie odbija się na naszym organizmie, a tym samym życiu seksualnym. Ciągły stres, zmęczenie, zła dieta i liczne używki, to tylko kilka czynników, które towarzyszą nam każdego dnia, a często nie zdajemy sobie nawet sprawy jak bardzo szkodzą. Po drugie zaburzenia potencji mogą występować w formie niezdolności do osiągnięcia gotowości seksualnej, braku erekcji czy też niemożnością jej utrzymania, tak aby móc odbyć pełen stosunek. Obniżenie potencji u mężczyzn może przybrać także formę braku wytrysku, a tym samym niezdolności do zapłodnienia.

Jak poprawić sprawność seksualną

W dłuższej perspektywie z całą pewnością będziemy musieli przeanalizować nasz styl życia. Zmiany pewnie nie będą proste, jednakże z całą pewnością , konieczne. Aby poprawić zdolność seksualną musimy zadbać o higienę snu, zacząć zdrowiej się odżywiać (a z całą pewnością wyeliminować choć po części tłuste potrawy i fast foody), wprowadzić do naszego życia aktywność fizyczną (szczególnie gdy nasza praca polega na wielogodzinnym siedzeniu przed ekranem komputera), ograniczyć sytuacje stresowe i wyeliminować używki, takie jak alkohol czy papierosy. Jeśli potrzebujemy pomocy od ręki, zanim wprowadzone przez nas zmiany zaczną przynosić rezultaty, pomocne mogą okazać się środki na poprawienie potencji https://www.aptekakamagra.pl/.

Jeśli mimo wcielonych zmian problem nie ustępuje, nie obędzie się bez wizyty u specjalisty, który dogłębnie przyjrzy się naszej sytuacji i z pewnością znajdzie źródło problemu.

Dodaj komentarz