Skąd brać pomysły na zdjęcia

Skąd brać pomysły na zdjęcia

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią, czy też zajmujesz się tym od lat, każdego czasem dopada kryzys twórczy. Podczas którego ciężko jest wpaść na jakikolwiek dobry pomysł. Brak weny czy nawet zły humor potrafią skutecznie zepsuć nam plany i na długo zatrzymać proces twórczy. Wtedy najczęściej rodzi się także pytanie “Skąd brać pomysły na zdjęcia?!”. Przygotowaliśmy dla Ciebie sposoby, które mogą pomóc Ci pobudzić wenę i wrócić do działania. Zobacz koniecznie!

6 sposobów na czerpanie inspiracji do zdjęć

1. Śledź innych

Jeśli interesujesz się fotografią, to z pewnością posiadasz ulubione blogi oraz profile na facebooku i instagramie. W kryzysowych sytuacjach, kiedy doskwiera Ci brak weny pomóc może Ci zainspirowanie się innymi fotografami. Oglądaj zdjęcia, które Ci się podobają i sprawdź, nad jakim projektem pracuje właśnie Twój ulubiony fotograf. Powinno Ci to pomóc wrócić do formy i dać pozytywnego kopa do działania.

2. Odwiedź Pinteresta

Pinterest to strona, z której nie da się wyjść bez żadnych pomysłów. Znajdziesz tam miliony zdjęć, które możesz dodawać do swoich tablic i tworzyć inspirujące miejsce, które pomoże Ci wyrwać się z kryzysu twórczego. Zaglądaj tam za każdym razem, gdy szukasz inspiracji na sesję zdjęciową. Gwarantujemy, że z pewnością znajdziesz jakiś pomysł.

3. Wyjdź na spacer

Nic tak dobrze nie działa na nasz mózg, jak świeże powietrze. Jeśli nie wiesz skąd brać pomysły na zdjęcia, to wyjdź na długi spacer po okolicy lub odwiedź pobliskie miasto. Podczas chodzenia będziesz mieć czas, aby zastanowić się i być może otoczenie zainspiruje Cię do tworzenia nowych zdjęć. Piękna pogoda i relaksujący spacer pobudzą Cię do myślenia i tworzenia nowych rzeczy. Koniecznie zabierz ze sobą aparat!

4. Postaraj się planować

Aby uniknąć sytuacji, w której zupełnie nic nie będzie Ci przychodzić do głowy, lepiej przygotuj się na to wcześniej. Zapisuj sobie wszystkie pomysły, które wcześniej przyszły Ci do głowy i wykorzystuj je podczas swojego kryzysu. Podejmuj się też rzeczy i tematów, których nigdy wcześniej nie robiłeś. Różnego rodzaju wyzwania mogą zadziałać pobudzająco na Twoją kreatywność.

5. Nie przestawaj

Mimo wszelkich starań, nadal nie masz pomysłu na to, jakie zdjęcia zrobić? To nic strasznego i może to spotkać nawet najlepszego fotografa. Najgorsze co możesz w tej sytuacji zrobić to po prostu nie robić nic i czekać na nagły zastrzyk weny. Szukając pomysłów na zdjęcia, musisz cały czas nad tym pracować. Weź aparat w dłoń i po prostu zacznij fotografować wszystko, co wydaje Ci się godne uwiecznienia. Może będziesz musiał zrobić 100, a nawet 1000 zdjęć, ale w końcu się “odblokujesz” i Twoja kreatywność powinna powrócić.

6. Obejrzyj film lub teledysk

Często za zdjęciami stoi jakaś historia, a nawet inspiracja sztuką. Dobrym pomysłem będzie obejrzenie dobrego filmu, a nawet teledysków do piosenek, które mogą stać się punktem wyjścia do tworzenia zdjęć. Możesz stworzyć zdjęcia inspirowane postaciami lub sytuacjami, które zobaczyłeś na ekranie. Może to być nie tylko świetna zabawa, ale także dobry trening pobudzający kreatywność.

Dodaj komentarz