Kiedy otrzymam zwrot podatku? Zwrot podatku 2020

Kiedy otrzymam zwrot podatku? Zwrot podatku 2020

Zastanawiasz się nad tym, kiedy pieniądze ze zwrotu podatku wpłyną na Twoje konto? Termin otrzymania pieniędzy może różnić się w przypadku różnych osób, a wpływ na to ma kilka czynników. Zobacz, kiedy otrzymasz zwrot podatku 2020 i jak przyśpieszyć całą tę procedurę.

Od czego zależy, kiedy dostanę zwrot podatku?

To jak szybko otrzymasz zwrot podatku, zależy tak naprawdę od dwóch czynników. Po pierwsze od tego, jak szybko złożysz swoje zeznane podatkowe. Istotny też jest sposób, w jaki zdecydujesz się dokonać swojego zgłoszenia. Im szybciej złożysz zeznanie podatkowe, tym szybciej otrzymasz przelew z Urzędu Skarbowego na swoje konto bankowe. Warto wiedzieć, że PIT złożony drogą elektroniczną jest zatwierdzany szybciej niż ten, który dostarczysz osobiście do urzędu.

Jeśli złożysz PIT online, na zwrot z nadpłaconego podatku będziesz czekać do 45 dni, jeśli zaś zrobisz to tradycyjnie, możesz poczekać aż 90 dni. Dni liczone są w tym przypadku kalendarzowo, a nie roboczo. Jeśli zależy Ci na jak najszybszym zwrocie gotówki, to najlepszym rozwiązaniem będzie rozliczenie się przez internet. Jest to nie tylko wygodniejsze niż tradycyjna wizyta w urzędzie, ponieważ unikamy kolejek i możemy to zrobić w dowolnej chwili, ale także przyspiesza cały proces otrzymania zwrotu.

Zalety zeznania podatkowego online

Coraz więcej osób korzysta z możliwości składania swojego PIT drogą elektroniczną. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ takie rozwiązanie jest o wiele wygodniejsze niż wizyta w skarbówce. Wystarczy, że poświęcisz temu kilka minut i zaakceptujesz lub zmodyfikujesz rozliczenie, które przygotował dla Ciebie system. W wielu przypadkach nie musisz robić nic i wystarczy, że wyślesz gotowe rozliczenia PIT-37 do Urzędu Skarbowego. Dlaczego warto?

Przede wszystkim dlatego, że jest to duża oszczędność czasu, którą docenią osoby zapracowane. Dzięki składaniu swojej deklaracji online unikasz kolejek, które w skarbówce od lutego do kwietnia potrafią być naprawdę spore. Co więcej, swoje pieniądze z nadpłaconego podatku otrzymasz szybciej niż gdybyś rozliczenia dokonał w tradycyjny sposób. Decydując się na składanie PIT online, oszczędzasz też papier i paliwo w swoim samochodzie. Wszystko znajdziesz w komputerze lub telefonie i nie musisz drukować i wypełniać formularzy.

Składanie e-deklaracji przez internet jest bardzo proste i intuicyjne, nie musisz mieć zbyt dużej wiedzy na ten temat. Jeśli jednak napotkałbyś problemy, to możesz skorzystać z poradników krok po kroku, których nie brakuje w internecie.

Dodaj komentarz