10 łatwych rzeczy, które możesz zrobić, aby zadbać o skórę podczas starzenia

10 łatwych rzeczy, które możesz zrobić, aby zadbać o skórę podczas starzenia

Pielęgnacja skóry jest ważna w każdym wieku, ale wraz z wiekiem należy zapewnić swojej skórze dodatkową pielęgnację i ochronę. Naturalny proces starzenia jest nieunikniony, ale jeśli odpowiednio dbasz o swoją skórę podczas starzenia się, możesz zachować zdrową, promienną skórę przez wiele lat. Jak dbać o skórę podczas starzenia?

Wybierz zdrowszą żywność
Wiele pokarmów, które lubisz regularnie jeść, zawiera składniki odżywcze, które pomagają chronić Twoją skórę. Oto kilka faktów do rozważenia:
Jarmuż zawiera witaminę A i C, aby ujędrnić skórę.
Łosoś i orzechy włoskie mogą zwalczać stany zapalne skóry, takie jak trądzik.
Oliwa z oliwek zawiera jednonienasycone kwasy tłuszczowe, które działają jak serum młodości.
Ciemna czekolada ma właściwości przeciwutleniające i pomaga zwiększyć przepływ krwi.

Zastosuj krem przeciwsłoneczny, gdy jesteś na zewnątrz
Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, aby zadbać o swoją skórę podczas starzenia się, jest codzienne stosowanie kremów przeciwsłonecznych, które zapewniają odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UV. Takie postępowanie nie tylko chroni skórę przed oparzeniem, ale także może zapobiegać niektórym formom raka skóry.

Wymagany poziom ochrony przed promieniowaniem UV zależy od wielu czynników, w tym od tego, ile czasu planujesz spędzać na świeżym powietrzu, gdzie jesteś w kraju i jaka jest pora roku. Pamiętaj, aby stosować filtry przeciwsłoneczne nawet zimą, gdy jest pochmurno i nie planujesz spędzać znacznej ilości czasu na świeżym powietrzu. Promienie słoneczne docierają do Ciebie nawet wtedy, gdy jest pochmurno.

Pij wodę
Jedną z rzeczy, które możesz zrobić, aby zadbać o swoją skórę podczas starzenia się, jest coś, co i tak powinieneś robić codziennie: Pij wodę. Oprócz innych korzyści, woda utrzymuje nawilżenie skóry, dzięki czemu wygląda na bardziej jędrną i zdrową.

Wybieraj łagodne mydła i unikaj makijażu zawierającego żrące chemikalia
Wybierz całkowicie naturalny, organiczny makijaż i mydła, ponieważ ostrzejsze produkty mogą podrażniać i wysuszać skórę.

Użyj kremu na noc
Nawilżenie jest kluczem do młodzieńczej, promiennej skóry. Nałożenie delikatnego kremu na twarz przed snem daje dużo czasu na nawilżenie skóry. Poszukaj kremu na noc z alfa-hydroksykwasami, o których wiadomo, że są szczególnie skuteczne w zmniejszaniu oznak starzenia. Kolejnym dobroczynnym składnikiem kremu na noc jest ekstrakt z korzenia lukrecji, który działa przeciwzapalnie i przeciwutleniająco.

Utrzymuj zdrową wagę
Oprócz zdrowej żywności pełnej witamin i przeciwutleniaczy, staraj się utrzymać prawidłową wagę. Niezdrowa żywność może powodować różne dolegliwości skórne, takie jak tłusta skóra, która może prowadzić do podrażnień, a cykl odchudzania i przyrost masy ciała może przyczyniać się do zwiotczenia skóry, rozstępów i cellulitu.

Bądź aktywny
Ćwiczenia zwiększają przepływ krwi i tlenu do skóry, która jest największym organem twojego ciała. Rozświetlona cera zależy od obfitości składników odżywczych w organach organizmu i dobrze funkcjonującego układu krążenia.

Ogranicz spożycie alkoholu
Alkohol odwadnia organizm i zmniejsza spożycie witaminy A – zasadniczo negując pozytywny wpływ wody i zdrowej żywności.

Nie pal
Tytoń może siać spustoszenie na skórze. Papierosy i zawarty w nich tlenek węgla zmniejszają krążenie i obniżają poziom tlenu we krwi. Zasadniczo papierosy wysysają składniki odżywcze z organizmu i wysuszają skórę, co prowadzi do przebarwień i innych oznak niezdrowej skóry.

Bądź szczęśliwy
Możesz dosłownie natychmiast poczuć skutki tego, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Negatywne emocje mogą wpływać na zdrowie jelit i na pewno możesz to poczuć. Z drugiej strony, kiedy jesteś szczęśliwy, twoja skóra świeci i w pewnym sensie też to czujesz.

Dodaj komentarz