Co warto kupowaź na wyprzedażach?

Co warto kupowaź na wyprzedażach?

Jeśli tak, jak ja zamiast kupować ubrania wolicie wydawać pieniądze na przedmioty do domu to ten artykuł jest dla Was! Jako, że jesteśmy w okresie wyprzedaży (już II etap) chcę Wam pokazać co i gdzie najlepiej kupować. Wielu z nas ulega promocjom i obniżkom przez co w naszych koszykach znajduje się znacznie więcej niż potrzebujemy i jesteśmy w stanie wykorzystać – dziesiąty świecznik i piętnasta filiżanka, bo przecież jest taka ładna!

Do wyprzedaży trzeba podejść rozważnie. Najlepiej jest wiedzieć czego się szuka i nie zagłębiać się we wszystkie przecenione drobiazgi. Jeśli od dawna marzy Wam się marmurowy stolik to szukajcie tylko jego. Nie przeglądajcie wszystkich pachnidełek, świeczuszek, pojemniczków, które tylko proszą o Waszą uwagę. Inaczej zaoszczędzicie na meblu, ale wydacie o wiele więcej na dodatkowe pierdoły. Wiem, że łatwo powiedzieć a trudniej się oprzeć tym wszystkim pięknym i tanim rzeczom. Jednak, aby najlepiej wykorzystać okres wyprzedaży warto kupować uniwersalne artykuły, które posłużą nam długo. Nie polecam w tym wypadku ulegać chwilowym trendom…chyba że coś jest spełnieniem naszych wnętrzarskich marzeń, wtedy można zgrzeszyć.

Według mnie jest kilka produktów, które szczególnie warto kupować na wyprzedażach:

Kołdry, poduszki, pościele i prześcieradła

Sen to bardzo ważna (i jakże przyjemna!) część naszego życia, z tego względu warto zaopatrzyć się w wygodny i odpowiedni dla nas materac. Nie można jednak zapomnieć o tym, czym się otulamy przez te kilka godzin dziennie. Kołdra i poduszka to dwie istotne rzeczy, które mogą poprawić jakość naszego snu. Zatem, jeśli planujemy ich zakup to najlepiej zrobić to w czasie wyprzedaży. Poza tym, dobrej jakości pościel, która po praniu nie będzie wyglądać jak zszarzała szmatka powinna być podstawą każdej sypialni.

Ręczniki

Z ręcznikami jest podobnie jak z pościelami – nietrudno znaleźć je w bardzo niskiej cenie, jednak nie wiąże się to z ich dobrą jakością. Stąd okres wyprzedaży to najlepszy czas, aby się w nie zaopatrzyć. Czasem możemy kupić je nawet za połowę ceny!

Dywany

Często brakuje nam czegoś w naszych wnętrzach. Podłoga jest jakaś pusta a pokój mało przytulny. Rozwiązaniem jest kupienie pięknego dywanu, który nada domowego klimatu, a jeśli będzie w ciekawe wzory doda ekstrawagancji pomieszczeniu.

Zastawy stołowe, szkło, sztućce

Piękne talerze, szkło czy sztućce to marzenie każdej wnętrzarskiej estetki. Czyż nie je się przyjemniej z pięknej zastawy? Zdecydowanie! Jedzenie i picie to nie tylko smaki, ale również (a może przede wszystkim) wygląd. W związku z tym warto zainwestować w porządną zastawę. Na wyprzedażach można znaleźć naprawdę fajne propozycje i to za korzystną cenę.

Marmurowe i miedziane dodatki

Wyjątkiem w tej liście będą marmurowe i miedziane dodatki. Są one sezonowym trendem, jednak wydaje mi się, że pozostaną we wnętrzach znacznie dłużej. Poza tym, są to wyroby z dobrej jakości materiałów, za które normalnie musielibyśmy zapłacić znacznie więcej. Ja sama, upolowałam w H&M Home kilka miedzianych akcesoriów za mniej niż połowę ceny!

Liczę, że teraz rozsądniej będziecie podchodzić do wyprzedaży. Pamiętajcie, nie ulegajcie zbytnio promocjom. Zawsze zastanówcie się, czy kupilibyście daną rzecz w regularnej cenie. Jeśli nie, to nie bierzcie jej tylko dlatego że jest tania. Niestety ja wiele razy tak zrobiłam przez co magazynowałam w domu po kilka egzemplarzy karafek, świeczników, pudełek itd.

Jeśli spodobało Wam się coś z moich propozycji to biegnijcie szybko do sklepu albo zamawiajcie przez Internet. Wyprzedaże mają to do siebie, że najfajniejsze rzeczy sprzedają się w zawrotnym tempie.

Dodaj komentarz