Idealna kawa do gastronomii, którą pokocha każdy klient

Idealna kawa do gastronomii, którą pokocha każdy klient

Po poluzowaniu restrykcji sanitarnych oraz otwarciu ogródków restauracyjnych, Polacy mają możliwość do ponownych spotkań towarzyskich na mieście. Jest to świetna okazja do zjedzenia posiłku w restauracji, wypicia piwa w pubie, a także spotkania się z przyjaciółmi przy filiżance ulubionej kawy. Jak wiadomo to właśnie kawa stanowi potencjalne źródło sporych zysków dla każdego przedsiębiorstwa z branży gastronomicznej.

Idealna kawa, czyli jaka?

Osobiste preferencje co do smaku kawy są tak różne, jak różni są ludzie i miejsca, w których możemy ją serwować. Kawa podawana jest na różnorodne sposoby, jednak jej wyjątkowy smak zależny jest przede wszystkim od jakości ziaren, z których została wypalona oraz sposobu jej podania.

Napój ten jeszcze do niedawna był spożywany głównie rano. Polacy pili go z ochotą, by rozbudzić się przed czekającym dniem. Dziś kawa stała się dużo powszechniejsza – towarzyszy niemal każdemu spotkaniu towarzyskiemu. Co za tym idzie – wiedza odnośnie tego, jak powinna smakować idealna kawa stanowczo wzrosła. Podobnie stało się z oczekiwaniami klienta, zamawiającego kawę w kawiarni. Aby Twoi goście wybierali kawę, która naprawdę będzie smakować, należy zagwarantować im produkt najwyższej jakości. Wbrew pozorom nie jest to aż takie łatwe jak może nam się to wydawać.

Jaka powinna być idealna kawa do gastronomii?

Kawa do gastronomii powinna przede wszystkim być świeżo palona. To właśnie dzięki odpowiedniemu wypalaniu ziaren kawy, metodą rzemieślniczą, możliwe jest wydobycie z owoców kawowca subtelnych nut smakowych. Procesowi temu towarzyszy niepowtarzalny i otulający zmysły zapach. W zależności od rodzaju wypalanych ziaren są to zapachy o szerokiej gamie – od owocowych aż po czekoladowe i orzechowe. To właśnie stopniowe wypalanie owoców kawowca doprowadza kawę do doskonałości.

Cały sekret idealnej kawy tkwi w szczegółach. Dlatego gwarancja świeżości to zielone ziarna kawy, dostarczane do palarni przez sprawdzone osoby. Starannie wyselekcjonowane owoce kawowca, tuż przed procesem wypalania podlegają ocenie. Ma to olbrzymi wpływ na jakość później zaparzonej kawy.

Najbardziej pożądane przez kawoszy są ziarna brazylijskiej arabici, które tworzą wyczuwalne w smaku nuty orzechów oraz gorzkiej czekolady. Prawdziwi koneserzy kawy z pewnością docenią ten niepowtarzalny smak, który znajdą właśnie u Ciebie. Jeżeli natomiast  goście poszukują kawy pobudzającej, to w tej kwestii doskonale sprawdzi się mieszanka indyjskiej Robusty. Ta idealna kawa do gastronomii będzie doskonale komponować się z mlekiem, co uczyni ją delikatniejszą, ale nadal wyjątkową. Dzięki temu połączeniu goście nie będą mogli doczekać się kolejnej sposobności do wypicia kawy właśnie u Ciebie.

Dodaj komentarz