Jak dbać o suche włosy? Poprawna pielęgnacja suchych włosów

Jak dbać o suche włosy? Poprawna pielęgnacja suchych włosów

Suche włosy to problem wielu kobiet na całym świecie. Matowe, łamliwe i przesuszające się włosy nie są łatwe w pielęgnacji jednak dzięki kilku prostym sposobom oraz kosmetykom można nadać im blasku i nieco odżywić. Jak dbać o suche włosy, aby wyglądały lepiej i były zdrowsze? Podpowiadamy.

Dlaczego włosy są suche?

Na samym wstępie warto przeanalizować, dlaczego Twoje włosy się przesuszają. Znalezienie źródła problemu pomoże Ci zapobiec dalszemu niszczeniu włosów. Włosy mogą przesuszać się przez wiele czynników, do najpopularniejszych można zaliczyć: farbowanie, rozjaśnianie, stylizację ciepłym powietrzem i prostowanie. Wszystkie te zabiegi sprawiają, że włosy stają się osłabione, a ich ochronna otoczka po prostu zanika. Łuska włosa, która nie jest chroniona przed czynnikami zewnętrznymi, szybciej traci wodę i nawilżenie, przez co włosy się przesuszają.

Jak zapobiegać przesuszaniu się włosów?

Aby zapobiec przesuszaniu się włosów, warto zmienić swoje nawyki pielęgnacyjne i zwrócić uwagę na to, jak włos zachowuje się pod wpływem niektórych kosmetyków oraz czynników. Staraj się ograniczyć prostowanie oraz częste suszenie gorącym powietrzem. Jeśli już musisz korzystać z suszarki, to ustawiaj ją na zimny nawiew. Warto też zrezygnować z prostownicy i lokówki, ponieważ ciepło osłabia łuskę włosa.

Kolejną rzeczą, którą możesz zrobić dla swoich włosów, jest zrezygnowanie z samodzielnego rozjaśniania i farbowania. O wiele lepiej będzie, jeśli pójdziesz do doświadczonego fryzjera, który przeprowadzi ten zabieg w odpowiedni i bezpieczny dla Twoich włosów sposób. Zacznij też używać kosmetyków nawilżających, które pomogą wrócić Twojej fryzurze do dobrej kondycji.

Kosmetyki do suchych włosów

Olejki do włosów, maski, szampony i odżywki mogą Ci pomóc przywrócić dawny blask Twoim włosom. Używaj ich regularnie, ponieważ to właśnie wtedy zobaczysz najlepsze efekty. Po umyciu włosów nałóż na nie nawilżający olejek, który wniknie w łuski i zadziała regenerująco na suche pasma. Wybieraj też delikatne szampony, które nie mają w swoim składzie SLS i silikonów. W ten sposób zadbasz nie tylko o włosy, ale także skórę głowy, która może być przesuszona przez zbyt mocny szampon.

Dobrym pomysłem jest też używanie masek domowej roboty. Możesz do nich dodawać różnego rodzaju olejki, jajka, miód itd. Takie specyfiki nie zawierają żadnych ulepszaczy chemicznych, dzięki czemu są w pełni bezpieczne dla osłabionych i suchych włosów przemęczonych farbowaniem i stylizowaniem. W internecie znajdziesz mnóstwo przepisów na to, jak wykonać naturalną maseczkę.

Dodaj komentarz