Pościel do dziecięcej sypialni – na co zwrócić uwagę

Pościel do dziecięcej sypialni – na co zwrócić uwagę

Decydując się na zakup produktów dla najmłodszych, należy szczególną uwagę poświecić analizie ich wykonania. Zwłaszcza gdy będą one miały kontakt z delikatna skóra dziecka. Surowe kryteria spełniać musi chociażby pościel. Na szczęście na rynku znaleźć można mnóstwo produktów, które okażą się nie tylko bezpieczne, ale i niezwykle atrakcyjne pod względem wizualnym.

Jaki materiał pościeli dziecięcej?

Najważniejszym kryterium wyboru będzie oczywiście jakość tworzywa, z którego uszyto pościel dla dzieci. Powinno być miękkie, przyjemne w dotyku, tak aby chwile spędzane w łóżku były przyjemne. Ważna jest również odpowiednia ochrona skóry. Materiały syntetyczne powodować mogą podrażnienia i reakcje alergiczne, dlatego w tym względzie należy zachowywać ostrożność. Istotnym kryterium okaże się także sposób prania pościeli.

Biorąc to wszystko pod uwagę, dobrym wyborem wydaje się tak zwana satyna bawełniana, z której często powstają produkty wysokiej jakości. Do zalet tego materiały trzeba zaliczyć przede wszystkim:

  • wysoką wygodę użycia – tworzywo jest bardzo przyjemne w dotyku. Pościel nie jest szorstka, dlatego dzieci bardzo chętnie korzystają z takiej pościeli,
  • dobre parametry użytkowe – należy podkreślić, że satyna nie jest ani prześwitująca ani śliska, co też pozytywnie wpływa na komfort snu,
  • łatwe pranie – materiał nie farbuje, dlatego z powodzeniem może być prany z innymi rzeczami. Producenci najczęściej zalecają wybór programu z temperaturą 40 stopni Celsjusza,
  • szeroki wybór – pościel z satyny bawełnianej występuje w wielu odmianach, zróżnicowanych pod niemal każdym względem. Łatwo więc można znaleźć produkty, które spełnią konkretne wymagania dziecka.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Choć dobór materiału wydaje się kluczowy, wcale nie rozwiązuje całej sprawy wyboru najlepszej pościeli dla dziecka. Uwagę warto zwrócić również na jej estetykę, za którą odpowiada zastosowana kolorystyka oraz ewentualne wzory. Jak już wspominaliśmy, wybór pod tym względem jest niezwykle szeroki. 

W sklepach znajdziemy między innymi pościel z bajkowymi zwierzętami, motywami kwiatowymi, postaciami z kreskówek, zwierzętami, samochodami, balonami, misiami i wiele innych. Dobrym wyborem okazać się może także pościel 3D, która zapewnia niezwykle ciekawy, przykuwający wzrok efekt.

Należy pamiętać, że gusta dzieci są nieodgadnione, dlatego warto zastanowić się, z jakiego motywu nasza pociecha będzie cieszyć się najbardziej. Co ważne, na rynku oferowane są produkty w różnych wymiarach i konfiguracjach. Zakupić możemy zarówno standardową pościel dla dzieci 160×200, składająca się z poszewki na kołdrę i dwie poduszki, jak i modele o wymiarach niestandardowych.

Zwrócenie uwagi na powyższe kwestie to najlepszy sposób na wybór pościeli, która ma szanse spełnić wygórowane wymagania najmłodszych. Jeszcze raz warto podkreślić, że najważniejszy wydaje się rodzaj użytego materiału. Musi być on nie tylko atrakcyjny pod względem wizualnym, ale też przyjemny w dotyku i bezpieczny.

Dodaj komentarz