Jak o siebie zadbać?

Jak o siebie zadbać?

Nasz wygląd jest dla nas szczególnie ważny. Dbamy o siebie coraz bardziej i coraz częściej. Chcemy czuć się dobrze we własnym ciele i pozbywać się kompleksów. W dzisiejszych czasach nie jest to już tak wstydliwy temat. Ludzie otwarcie mówią o swoich słabościach, kompleksach, wadze oraz o tym jak z tym walczą.

Psychika i ogólne zdrowie

Każdy ma indywidualne problemy. Żeby zacząć o siebie dbać należy przede wszystkim regularnie się badać i nie zwlekać z wizytą u lekarza jeśli nam coś dolega. Tak samo ważna jest wizyta u lekarza rodzinnego – przy chorobie/przeziębieniu, jak i konsultacja z lekarzem psychiatrą/psychologiem jeśli nie radzimy sobie z własnym sobą lub otaczającym nas światem.
Jeśli zamierzasz przejść na jakąś dietę skonsultuj to z lekarzem i sprawdź na jaką dietę pozwoli Twój stan zdrowia. Wizyta u dietetyka jest nie tylko pobraniem od niego jadłospisu. Lekarz ten zadba o twoje zdrowie i dobierze dla Ciebie taką dietę, która pomoże Ci zrzucić zbędne kilogramy i przede wszystkim nie zaszkodzi Twojemu zdrowiu. Pamiętaj, dieta nie polega na tym aby nie jeść a lekarza nie trzeba się wstydzić!

Włosy, paznokcie i cera

Włosy, paznokcie i cera – jeśli o nie dobrze nie zadbamy – nasz wygląd zewnętrzny pozostawi wiele do życzenia. Taka sytuacja może sprawić, że nie będziemy lubić swojego odbicia w lustrze. Dlaczego? To co cieszy nasze oko, cieszy nasze wnętrze. W drogeriach znajdziemy przeróżne produkty, które ułatwią nam codzienną pielęgnację. Nie zawsze drogo znaczy dobrze. Każdy z nas jest inny i posiada inne potrzeby. Tak samo bywa z naszą cerą włosami i paznokciami. Musimy poznać swoje ciało, aby pomóc mu wzbogacić go w niezbędne mu witaminy. Jeśli nie masz czasu, ani chęci nabywania wiedzy o tym, jakie kosmetyki są dla ciebie idealne – zgłoś się do dermatologa. On pomoże ci dobrać odpowiednie kosmetyki tak abyś nie wydawał bezsensownie pieniędzy na inne, niepotrzebne produkty.

Suplementacja

Czy warto przyjmować suplementy? Zdania są podzielone. Jedni nie wyobrażają sobie bez nich życia ,drudzy podchodzą do tematu nieufnie. Trzeba zadać sobie pytanie czy nasz organizm tego potrzebuje – skonsultować się z lekarzem. Nie przyjmuj jakiegokolwiek suplementu bo koleżanka poleciła, bo reklama zachęciła. Jeśli myślisz, że tego potrzebujesz i masz wiedze na ten temat – jasne! Rób to co dobre. Choć jeśli przyjmujesz suplementy tylko po to bo “u kogoś działa” zastanów się czy nie robisz krzywdy sobie i nie skubiesz swojego portfela bezsensownie.

Ćwiczenia

Dla jednych dzień bez treningu to dzień stracony – drudzy zaś, słysząc “ćwiczenia, wysiłek” dostają dreszczy. Spokojnie! Nie rzucaj się na głęboką wodę. Zastanów się co lubisz robić. Basen, bieżnia a może rower? Dostosuj ćwiczenia do siebie. W tym temacie też możesz zaczerpnąć wiedzy u trenerów, którzy polecą ćwiczenia, które Ci nie zaszkodzą! Ćwiczenia to bardzo obszerny temat począwszy od medytacji do ciężkich treningów i litrów wylanego potu.

Dostosuj wszystko do siebie i tego czego potrzebuje Twój organizm. Nie przejmuj się opinią innych. Pędź do przodu z głową w górze!

Dodaj komentarz