Na jakie kierunek zwiedzania warto się zdecydować?

Na jakie kierunek zwiedzania warto się zdecydować?

Turyści z Polski udający się w podróż po Europie zastanawiają się, gdzie najkorzystniej się udać. Zapewne również Ty stoisz przed decyzją, czy powędrować w kierunku Hellady, płw. Iberyjskiego, Bałkanów, czy też może warto zdecydować się na słoneczną Italię. Wielu turystom wydaje się, że Włochy są nudne, być może również Ty byłeś już w Rzymie i uważasz, że nie ma już nic do zwiedzania.

Czy warto udać się do pierwszej stolicy Włoch po zjednoczeniu tego państwa tzw. risorgimento?

Zanim stolicą Włoch stał się Rzym, były nią Turyn i Florencja. Miasto w którym główną siedzibę ma koncern samochodowy Fiat, jest trzecim obecnie centrum gospodarczo- kulturalnym Italii. Właśnie tutaj podają najsmaczniejsze trufle, na ulicach znajdują się najpiękniejsze samochody oraz można skosztować wyborną czekoladę. Oczywiście, Turyn to również najlepszy zespół piłkarski słonecznej Italii, czyli Juventus, doskonała architektura, pałace, galerie sztuki, piękne pod kątem architektonicznym kościoły. Jeśli chcesz skosztować wybornej kuchni, właśnie w Turynie otrzymasz możliwość popróbowania najlepszych potraw, co jest spowodowane faktem, że przed laty zadbali o to członkowie królewskiej rodziny Savoia. Taglierini są jednym z wyborów na które najczęściej decydują się przybywający tutaj goście, jest to makaron jajeczny, którego nigdzie indziej nie można uświadczyć. Wybierając się z żoną do Turynu, można wybrankę swego serca skusić doskonałym połączeniem taglierini z różnorakimi sosami, rybami, ravoli.

Czy warto odwiedzić Florencję?

Florencja to druga stolica Włoch po Risorgimento, miasto pełniło tę funkcję w latach 1865- 1870, zanim zdecydowano się na stałe przenieść siedzibę do Rzymu. Miasto ma ogrom zabytków, dlatego trudno jest je zwiedzić w jeden dzień, warto zarezerwować sobie tego czasu znacznie więcej, bądź też cyklicznie powracać, by rozkoszować się widokiem jednego z najśliczniejszych miast na całym świecie a już z pewnością na Starym Kontynencie. Zwiedzanie miasta warto rozpocząć od stacji początkowej jaką jest Santa Maria Novella, poruszanie się po mieście Michała Anioła nie jest skomplikowane, można odbywać wędrówki piesze. Co warte odnotowania, większość turystów przebywając we Florencji, obywa się bez potrzeby skorzystania z komunikacji miejskiej. Z pewnością warto zobaczyć katedrę Santa Maria del Fiore, która jest czwartym największym kościołem na całym świecie. Warto ponadto skupić swą uwagę na delektowaniu się widokiem historycznego centrum, zwłaszcza przyjrzeć się jednemu z symboli miasta, czyli Palazzo Vecchio. San Lorenzo to obszar miasta, związany z licznymi zabytkami rodu Medyceuszy. Będąc tutaj warto zwrócić uwagę na pałace, jest to miasto którym nie sposób się nie zachwycić. Dlatego też my tak kochamy zwiedzanie Włoch.

Dodaj komentarz