Jak wykończyć podłogę w łazience — wygoda i bezpieczeństwo przede wszystkim

Jak wykończyć podłogę w łazience — wygoda i bezpieczeństwo przede wszystkim

Czasy, w których podłoga w łazience musiała być pokryta płytkami, już dawno minęły bezpowrotnie. Obecnie nie zawsze najważniejsza jest spójność — przypadek, w którym to podłoga współgra z pozostałą częścią wyposażenia łazienki. Bezpieczna łazienka to nie tylko wanna dla seniora, czy też dywanik łazienkowy, to także podłoga, która zapobiega upadkom.

Wanna dla seniora, uchwyty, podłoga antypoślizgowa — co warto wiedzieć o bezpiecznej łazience?

Decydując się na remont lub urządzenie mieszkania, czy też domu, należy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych szczegółów. Będą one wskazywać na to, jakie materiały zostaną wykorzystane na przykład podczas remontu podłogi. Bardzo istotną sprawą jest fakt, czy mieszkanie/ dom posiada tradycyjne ogrzewania, czy może ogrzewanie podłogowe. Chcąc ogrzewać mieszkanie bez montażu w nim grzejników, na podłodze należy położyć gres, terakotę, kamień naturalny lub płytki. Są to materiały, które doskonale przewodzą ciepło, a jednocześnie nie powodują zmiany swoich właściwości oraz nie wykrzywiają się od powstałej różnicy temperatur.
Warto zadbać, aby powierzchnia takiego materiału nie była śliska — pozwoli to uniknąć wypadku po wyjściu z kąpieli. Co więcej, doskonałym rozwiązaniem nowoczesnej łazienki jest wanna dla seniora i uchwyty dla niepełnosprawnych. To elementy, które nawet osobom w pełni sprawnym usprawnią codzienne funkcjonowanie podczas codziennych czynności wykonywanych w łazience.

Bezpieczna i wygodna podłoga w łazience — ciekawe pomysły

Do najczęściej wybieranych i cieszących się pozytywna opinia wśród klientów materiałów, z których powstaje podłoga w łazience, są:

  • Płytki — to najczęściej wybierany materiał na podłogę w łazience. W tym przypadku zaleca się zainwestować w terakotę o dobrych właściwościach użytkowych, jak również o antypoślizgowej powierzchni.
  • Podłoga drewniana — wysoka wilgotność powietrza oraz podwyższona temperatura, sprawiają, iż większość rodzajów drewna niestety nie sprawdzi się w łazience. Jednak są i takie, które bez wątpienia można zastosować w tym pomieszczeniu — np. lite deski z egzotycznego drewna typu teak czy merbau, które cechują się niskim współczynnikiem skurczu.
  • Korek — jest to ciekawe rozwiązanie na podłogę w łazience. Jest to surowiec naturalny, którego ogromną zaletą jest fakt, iż nie wsiąka w niego woda. Co więcej, jest on odporny na rozwój grzybów oraz pleśń. Ponadto stanowi doskonałą izolację cieplną i akustyczną pomieszczenia.

Dodaj komentarz