Jaki trenażer rowerowy?

Jaki trenażer rowerowy?

Kolarstwo możemy zaliczyć do sportów sezonowych. W śniegu i mrozie nie jeździ się najlepiej, jednak na formę pracuje się przez cały rok. Jak więc nie rezygnować z kolarstwa na sezon jesienno-zimowy? Najprostszym sposobem, ale także wyjątkowo efektywnym jest trenażer. Urządzenie to pozwala na przekształcenie naszego roweru w sprzęt stacjonarny. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze trenażera rowerowego.

Trenażer kolarski – do czego służy? 

Trenażer rowerowy pozwala na przekształcenie zwykłego roweru w sprzęt stacjonarny. Dzięki temu w sezonie zimowym możemy przenieść swoje treningi do domu i kontynuować robienie formy, niezależnie od pogody i pory roku. Na trenażerze trenujemy na własnym rowerze. Jest więc to dużo wygodniejsza opcja, niż kupno roweru stacjonarnego. Co więcej, trenażer pozwala na ‘jazdę’ w takiej samej pozycji, co w naturalnym terenie, natomiast efekty naszego pedałowania możemy monitorować w specjalnie przeznaczonej do tego aplikacji na telefon.  

Trenażery rowerowe stają się coraz popularniejszym wyborem wśród kolarzy. Dzięki temu dodatkowi możesz ‘jeździć’ na rowerze przez cały rok, bez względu na pogodę i porę roku. To świetne rozwiązanie dla osób, które chcą trenować jazdę na rowerze bez przeszkód zewnętrznych. 

Jaki trenażer rowerowy wybrać? 

Trenażer rowerowy nie zajmuje wiele miejsca, sprawdzi się więc zarówno w większym, jak i mniejszym mieszkaniu. Po skończonej sesji w prosty sposób możesz odłączyć rower od trenażera. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Przede wszystkim określ, jaki rodzaj trenażera Cię interesuje. Najprostsze konstrukcje rolkowe przeznaczone są na tylne koło. Zapewniają one komfort użytkowania, są proste w montażu i uniwersalne. Możemy je więc rozstawić na dowolnej powierzchni. Trenażer rowerowy marki Elite Duo na przykład wyposażony jest w system mocowania Fast Fixing. Przy pomocy praktycznej dźwigni możemy zaczepić rower do ramy nośnej i jednym ruchem go odczepić. Co więcej, do trenażera możemy przyczepić większość modeli rowerów.

Choć trenażer jest prostym urządzeniem, to bardzo ważna jest jakość wykonania. Warto postawić na model, który wykonany jest z najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu posłuży nam przez wiele sezonów. Najlepsze modele mają wałek, który pozwala na obrót koła, wykonany z poliuretanu. Materiał ten przekłada się na zniwelowanie hałasu o 50 proc. i zmniejszenie zużycia opon aż o 20 proc. Warto zwracać uwagę na takie szczegóły, ponieważ wpływają one na komfort użytkowania trenażera.

Dodaj komentarz