Jakie lustro do przedpokoju wybrać?

Jakie lustro do przedpokoju wybrać?

Lustro w przedpokoju to nie tylko funkcjonalny dodatek, ale także bardzo ważny element dekoracyjny. Trudno wręcz sobie nawet przedpokój bez lustra wyobrazić. Szczególnie jeśli myślimy o wąskim pomieszczeniu, które potrzebuje optycznego powiększenia. Jak więc wybrać lustro do przedpokoju? Zobacz, jak zaaranżować lustra do przedpokoju. 

Lustra do przedpokoju – wiszące czy stojące? 

Wiszące czy stojące? Małe czy duże? Owalne czy prostokątne? Wybór lustra do przedpokoju wcale nie jest takim łatwym zadaniem. Wbrew pozorom jest to bardzo ważny dodatek, który ma duży wpływ na estetykę pomieszczenia. Dlatego do wyboru lustra warto się przyłożyć. Przede wszystkim warto zastanowić się, czy chcemy lustro stojące, czy wiszące. Jeśli wiszące, to jakiego kształtu, a jeśli stojące, to jakie wymiary będą najlepsze? 

W przypadku większego przedpokoju w kształcie kwadratu dobrym pomysłem będzie lustro stojące. Zapewnia ono odbicie całej sylwetki, dzięki temu możemy całościowo obejrzeć swoją stylizację. Jeśli zdecydujemy się na lustro w ciężkiej drewnianej ramie, to ciekawą propozycją jest oparcie go o ścianę. Taki dodatek nadaje pomieszczeniu charakteru i świetnie wpisuje się w stylistykę rustykalną. Z kolei lustro w prostej ramie idealnie komponuje się ze stylem minimalistycznym i nowoczesnym. 

Do mniejszych przedpokojów dużo lepiej sprawdzą się lustra wiszące. Na przykład do wąskiego przedsionka, w którym nie mamy za wiele miejsca. Lustro wiszące optycznie powiększy pomieszczenie, nie będzie przy tym zajmować dużo przestrzeni. Oryginalne i wysokiej jakości lustra znajdziesz na  https://9design.pl/.

Jak dopasować wielkość lustra? 

Choć lustro jest kluczowym elementem przedpokoju, to nie znaczy, że zawsze warto stawiać na jak największe. Duże lustra, nawet na całą ścianę, najlepiej sprawdza się w małych i wąskich przedpokojach. Taki dodatek optycznie powiększy pomieszczenia. Warto jednak w takim przypadku zrezygnować z masywnej ramy lub zbytych zdobień, które lustro przytłoczą. Ozdobne lustra bardzo dobrze komponują się z komodą lub toaletką. Mogą nawet służyć jako alternatywa dla obrazów. Jednak do takiego rozwiązania warto także dobrać większe lustro na ścianę, w którym będziemy mogli zobaczyć całą sylwetkę. 

W dużym przedpokoju możesz ustawić lustro na podłodze, lub wybrać wersję ze stojakiem. Pamiętaj, żeby ustawić lustro tak, aby odbijały się w nim najciekawsze elementy pomieszczenia, lub po prostu ściana. Zły efekt daje odbicie na przykład wieszaka, czy półki z butami. 

Dodaj komentarz