Lekcje w szkole tańca dla dzieci

Lekcje w szkole tańca dla dzieci

Praktycznie każda szkoła tańca ma w swojej ofercie zajęcia dla dzieci. Dziecko uczy się tańczyć dużo szybciej niż dorosły, dlatego o wiele łatwiej wychwycić w nim taneczny talent. Do szkół tańca rodzice mogą zapisać już dziecko, które skończy trzy lata. Wiadomo, że zajęcia dla takich maluchów w znacznym stopniu różnią się od zajęć dla starszych dzieci, a co dopiero dla dorosłych.

Lekcje tańca dla najmłodszych oparte są przede wszystkim na elementach rytmiki i nie trwają dłużej niż pół godziny. Uczenie dzieci nie należy do najprostszych zajęć, dlatego do takich grup wiekowych zatrudnia się najczęściej absolwentów rytmiki, którzy mają dodatkowo przygotowanie pedagogiczne. Ważne jest żeby nauczyciel w szkole tańca znał dobrze anatomię dziecka i wiedział, jak kształtuje się układ kostny malucha.

Nawet najprostsze choreografie taneczne powinny być tak opracowane żeby nie obciążały dziecka.W czasach, kiedy praktycznie każdy ma problem z utrzymaniem prawidłowej postawy ciała, szkoły tańca mogą uczyć dobrych nawyków. Balet, czyli najczystsza forma tańca klasycznego, potrafi w niewiarygodny sposób ukształtować w dziecku dobre nawyki, które procentują w późniejszych latach jego życia. Balet, to też świetna forma gimnastyki korekcyjnej, kiedy zauważymy, że nasze dziecko się garbi, albo krzywo stawia nogi. Już podczas pierwszego zetknięcia dziecka z tańcem, dobry nauczyciel potrafi zauważyć czy dziecko ma talent. 

Szkoły tańca często podpisują umowy z przedszkolami i prowadzą swoje zajęcia w budynkach przedszkolnych, w ramach zajęć dodatkowych. Jeśli obawiamy się, że naszemu dziecku mogą nie spodobać się zajęcia w szkole tańca, możemy zawsze wybrać się z nim na próbne zajęcia, które są zazwyczaj bezpłatne. Szkoły tańca coraz częściej organizują też dni otwarte, na których prezentują się ich kursanci. Tak naprawdę dzieci do tańca nie trzeba szczególnie zachęcać. W wieku przedszkolnym taniec jest dla dziecka czymś bardzo naturalnym. Każda mała dziewczyna w tańcu poczuje się jak księżniczka, a chłopiec, jeśli nie ma ochoty być jej partnerem, może na chwilę zamienić się w swojego muzycznego idola. Dziecko, które chodziło do szkoły tańca i poznało przynajmniej klika podstawowych kroków dużo lepiej radzi sobie na parkiecie w dorosłym życiu.

Dodaj komentarz