Metody leczenia arytmii serca – poznaj domowe urządzenie do EKG

Metody leczenia arytmii serca – poznaj domowe urządzenie do EKG

Arytmia serca to nie tylko palpitacje, kołatanie i nieregularna praca serca. W wielu przypadkach arytmia nie daje jednoznacznych objawów. Z sercowymi dolegliwościami nierzadko możemy normalnie funkcjonować. Jednak czasem nieleczona arytmia może stanowić zagrożenia dla życia. Jakie są metody leczenia zaburzeń pracy serca? Zobacz, na co warto zwrócić uwagę. 

Czym jest arytmia serca? 

Badanie EKG pozwala na wykrycie wszelkich nieprawidłowości pracy serca. Jeszcze do niedawna jego wykonanie było możliwe tylko w gabinecie lekarskim. Obecnie możemy skorzystać z przenośnego urządzenia do użytku domowego Alivecor kardia mobile 6l. Dzięki temu kontrola pracy mięśnia sercowego staje się znacznie łatwiejsza. Jednak w pierwszej kolejności warto wyjaśnić, czym w ogóle arytmia serca jest. 

Najważniejszym elementem układu krwionośnego jest właśnie serce. Do jego zadań należy pompowanie krwi do naczyń krwionośnych. Tłoczenie płynu odbywa się w określonym rytmie. Za prawidłowe funkcjonowanie serca uznajemy pracę uderzeniową od 60 do 100 uderzeń na minutę. Może jednak dojść do zaburzeń, kiedy serce bije za wolno, za szybko, lub po prostu nieregularnie. W takim przypadku mówimy o arytmii serca. Zaburzenia rytmu serca możemy podzielić ze względu na szybkość pracy organu oraz pochodzenie. Przyspieszone bicie serca, czyli powyżej 100 uderzeń na minutę nazywamy tachykardią. Natomiast serce bijące z częstotliwością poniżej 60 uderzeń na minutę to bradykardia. 

Jak leczy się arytmię serca? 

Arytmia serca może być wynikiem występujących chorób, ale również prowadzonego stylu życia. W tym drugim przypadku nierzadko wystarczająca okazuje się zmiana nawyków żywieniowych i podjęcie regularnej aktywności fizycznej. Kluczowe jednak staje się stałe monitorowanie pracy serca. Do tego służy Alivecor kardia mobile 6l, czyli urządzenie do domowego EKG. Jest ono nie większe od karty kredytowej, poręczne i wygodne. Z jego pomocą możesz dokonać pomiaru pracy serca w dowolnym miejscu. Co więcej, urządzenie możesz połączyć z aplikacją na telefon, lub tablet, w której zapisują się wyniki. Te następnie możesz z łatwością przesłać do lekarza w celu dalszej analizy. 

Natomiast w przypadku poważniejszych odmian arytmii stosuje się zabiegi lub operacje. Wśród nich możemy wymienić kardiowersję, czyli zabieg wykonywany w przypadku wystąpienia migotania przedsionków, z wykorzystaniem defibrylatora, ponadto wszczepienie rozrusznika, czy ablację cewnikową. 

Dodaj komentarz