Zumba Fitness, czyli cardio, taniec i zabawa

Zumba Fitness, czyli cardio, taniec i zabawa

Z pewnością słyszałaś już o zumbie. Być może twoja znajoma uczęszcza na zajęcia do pobliskiego ośrodka fitness, a siostra brała udział w charytatywnym maratonie tej dyscypliny? Jeśli sama nigdy nie miałaś z nią styczności, zapewne ciekawi cię, skąd wzięła się tak duża popularność tego sportu i mnogość instruktorów, dla których jest on specjalnością https://zumbabydgoszcz.pl/. Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Zumba Fitness: trening idealny

Zazwyczaj ćwiczenia dzielimy na siłowe, związane przede wszystkim z pracą mięśni i ich wzmacnianiem (np. treningi z wykorzystaniem sprzętu na siłowni) i cardio, których głównym zadaniem jest spalenie kalorii i poprawa kondycji (np. bieganie). Sporo mówi się o tym, że nie warto ograniczać się tylko do jednego z tych rodzajów i dopiero ich połączenie przyniesie najlepsze efekty dla naszego zdrowia i ciała. To właśnie sprawia, że zumba jest wyjątkowa. Stanowi ona bowiem połączenie tanecznych choreografii, aerobiku i ruchów, które uaktywniają wszystkie mięśnie w naszym organizmie.

Zumba Fitness, czyli rodzaje treningów

Zumba stała się tak popularna, że może być wykorzystywana nawet w celach charytatywnych. W dużych miastach kilka razy w roku urządza się maratony zumby, które mają na celu zbiórkę i wsparcie np. lokalnych schronisk czy domów dziecka. Wraz ze wzrostem popularności nastąpił także rozwój tej dyscypliny. Aktualnie mamy do wyboru np. Aqua Zumbę, która odbywa się na basenie oraz Zumbę Fitness, czyli zajęcia, które łączą w sobie elementy tańca i fitnessu. Ten rodzaj ćwiczeń pozwoli nam odkryć, że aktywność fizyczna może być świetną zabawą. Wraz z grupą i instruktorem, np. ZIN Aleksandrą Włodarczyk z Zumba Bydgoszcz, poczujemy się jak w latynoskim klubie tanecznym. Jednocześnie, dzięki odpowiedniej technice, trening będzie dla naszych mięśni dużo intensywniejszy niż wieczorna zabawa. Doskonale odnajdą się w nim zarówno osoby początkujące, jak i te, które mają już za sobą inne zajęcia fitness.

Zumba Bydgoszcz jest warta polecenia, ponieważ stawia na zaangażowanie i pasję. Wylewają się one z nagrań i opisów, zawartych na stronie internetowej firmy. Znajdziemy na niej także podział na poszczególne kategorie, które wybieramy w zależności od tego, czy chcemy sami zapisać się na zajęcia Zumba Fitness, czy zaproponować lżejszą formę tej aktywności swoim dzieciom.

Jak przygotować się do treningu zumby?

Zumba Fitness to bardzo ekonomiczny sport, ponieważ nie wymaga od ciebie zakupu dodatkowego sprzętu. Potrzebujesz jedynie butelki z wodą i wygodnego stroju, zwłaszcza butów, które z powodzeniem mogą służyć ci także w innych aktywnościach. Zapisz się na zajęcia, nie ma na co czekać!

Dodaj komentarz