Sportowe klocki hamulcowe – jak wybieramy?

Sportowe klocki hamulcowe – jak wybieramy?

Właściciele samochodów, którzy oczekują od swoich pojazdów niezawodności i najlepszych osiągów często dokonują zmian w swoich pojazdach. Mowa nie tyle o zmianie opon ile o przeróbkach w układzie hamulcowym samochodu. Świadomi kierowcy poszukują bowiem efektywnych produktów, które poprawiają jakoś hamowania względem standardowych rozwiązań. Niezależnie od tego, czy wszystkie elementy układu hamulcowego są sprawne i stosunkowo nowe, czy też nie możesz dokonać drobnych zmian np. zmienić klocki hamulcowe. Zobacz jak wybrać taki produkt, aby być w pełni zadowolonym z jego działania.

Dlaczego warto sięgnąć po klocki sportowe?

Sportowe klocki hamulcowe wyróżniają się tym, że ich charakterystyka jest niezmienna przez cały czas pracy. Sportowe klocki ciężko jest przegrzać nawet w ekstremalnie wysokich temperaturach, a współczynnik tarcia jest ciągle taki sam. Dzięki takim klockom możesz lepiej wyczuć hamulec swojego samochodu oraz wzmocnić siłę hamowania. Idealna moc hamowania przy każdych warunkach to coś, co gwarantuje większość producentów klocków sportowych. Zakładając taki element w swoim pojeździe, od razu odczujesz różnicę w hamowaniu – oczywiście pozytywną.

Regularna wymiana klocków hamulcowych w samochodzie jest bardzo ważna i nie można o niej zapominać. Ten element zapewnia bowiem bezpieczeństwo podczas jazdy. Dzięki temu, że wymiana klocków jest stosunkowo łatwa, w większości aut można sobie pozwolić na eksperymenty w tym zakresie. Sportowe klocki hamulcowe są przeznaczone typowo do jazdy rajdowej i używa się ich m.in. podczas wyścigów. Dobrze dobrane klocki gwarantują mniejsze pylenie i służą przez długi czas.

Jak wybrać sportowe klocki hamulcowe?

Wybierając sportowe klocki hamulcowe, należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Po pierwsze sprawdź odporność temperaturową klocków. Istnieją produkty, które zapewniają wysoką skuteczność hamowania do bardzo wysokich temperatur rzędu 700-900 stopni Celsjusza. Po drugie sprawdź zastosowanie danego produktu. Klocki mogą służyć zarówno do codziennej jazdy, jak i do zawodów sportowych. Jeśli chcesz używać klocków sportowych do codziennej jazdy, to muszą one posiadać homologację, jeśli jej nie mają, to nie są one dopuszczone do użytkowania cywilnego. Podczas zakupu zwróć uwagę na współczynnik tarcia oraz na ogólną charakterystykę produktu. Często najlepszym sposobem na dobór odpowiednich klocków sportowych do samochodu jest metoda prób i błędów, czyli testowanie różnych produktów. Warto przetestować różne rodzaje i marki klocków co pozwoli na dobór najlepszego elementu.

Dodaj komentarz