W jaki sposób udekorować małą łazienkę? 

W jaki sposób udekorować małą łazienkę? 

Aranżacja małej łazienki nie jest prostym zadaniem. Połączenie funkcjonalności i estetyki może przysparzać wielu problemów. Czasami prosty zabieg, jakim jest duże lustro, kilka kwiatków czy kolorowe ręczniki potrafią zdziałać cuda.

Jak optycznie powiększyć małą przestrzeń?

Jedną z ważniejszych zasad w małych pomieszczeniach jest ich optyczne powiększenie. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Najłatwiej to uczynić poprzez dodanie dużych luster. Jednakże nie można także zapomnieć o dobrym oświetleniu, które nie tylko daje światło, ale buduje swoisty urok. Podczas wyboru płytek pamiętajmy, że jasny kolor powiększa optycznie przestrzeń. Ten sam efekt można uzyskać, stosując błyszczące kafelki. Niestety utrzymanie ich w czystości nie jest łatwe. Efekt powiększenia można także uzyskać poprzez fototapetę z motywem otwartej przestrzeni.

Ręczniki pełniące nie tylko funkcje praktyczne

Dekoracje do małej łazienki powinny odznaczać się kolorystycznie. Zastosowanie jasnych kolorów czyni wnętrze przestronne, ale nieco nudne, dlatego tak ważne są dodatki. Ręczniki, dywanik czy doniczka w jednym, zdecydowanym kolorze bardzo korzystnie wpływa na walory estetyczne, a tym samym ożywia wnętrze. Zastosowanie barwnych dodatków jest rozważnym posunięciem. Nie są one drogie i bez problemów można wymyślić inny motyw przewodni.

Funkcjonalne meble jako obowiązkowy element małej łazienki

Posiadając małą łazienkę niestety mamy duży problem. Akcesoriów łazienkowych, rozmaitych przyborów oraz wszelakich kosmetyków i kremów posiadamy na ogół bardzo dużo, dlatego stojąc przed wyborem mebli, musimy wszystko bardzo dobrze zaplanować. Dobrze sprawdzą się zabudowane wysokie półki. Zabudowa aż po sam sufit gwarantuje dużo miejsca, nie zatłaczając przy tym powierzchni. Pomieszczą one nie tylko środki czystości czy gadżety do malowania, ale także ręczniki czy papier toaletowy. Niestety meble dostępne w sklepach często nie odpowiadają naszym wymiarom, dlatego warto rozważyć zamówienie takich półek na wymiar. Innym rozwiązaniem są meble modułowe. Możemy je ułożyć według potrzeb, a stworzą spójną całość.

Dodaj komentarz