Żakiet damski na każdą okazje – nie może go zabraknąć w szafie

Żakiet damski na każdą okazje – nie może go zabraknąć w szafie

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, jakie ubrania muszą pojawić się w ich szafie, aby ZAWSZE miały się w co ubrać. Z pewnością istnieje pewna baza bez której nie sposób wyobrazić sobie skompletowanie stroju na każdą okazję. A co do niej należy?

Należy na bok odstawić ubrania na jeden sezon, które w kolejnym przestaną nam się podobać. Do podstaw natomiast można zaliczyć: dobrej jakości jasny T-shirt, dobrze skrojone spodnie, elegancki żakiet i niezobowiązującą małą czarną lub białą. Te kilka elementów pozwoli wyglądać dobrze w każdej sytuacji.

W wielu sklepach można znaleźć modne żakiety damskie w jaskrawych kolorach, które mogą w rewelacyjny sposób podkreślać sylwetkę i równocześnie przełamywać monotonny strój. Z drugiej strony jednak to klasycznie skrojone żakiety w stonowanych kolorach sprawdzą się w zdecydowanej większości sytuacji.

Kupując żakiet, warto zwrócić uwagę na to, aby był on skrojony jak najlepiej i idealnie podkreślał figurę. W wielu sklepach można kupić żakiety damskie, które oprócz ładnych kolorów, nie mają odpowiedniego fasonu i robią wręcz „krzywdę” kobiecej figurze. Jeżeli zaś chodzi o modne żakiety to dużą popularnością cieszą się te szyte na modę ”męską”.

Żakiet uszyty z materiałów dobrej jakości może być inwestycją na lata, zwłaszcza dla osoby, która nie nosi tego typu ubrań na co dzień. Doskonale sprawdzi się zarówno jako główny element stroju, na który inne osoby mają zwrócić uwagę, jak również jako dodatek – niezobowiązujące nakrycie sukienki czy koszuli. Dodatkową zaletą tej części garderoby jest fakt, że nawet z najbardziej niezobowiązującego stroju – białego T-shirtu i jeansów – jest w stanie ”zrobić” strój elegancki, który sprawdzi się do pracy czy na rozmowę kwalifikacyjną. O ile, oczywiście, dana firma nie ma ścisłego dress codu.

W szafie kobiecej może zabraknąć wielu rzeczy – dziesiątej sukienki, dwudziestych butów… Z całą pewnością jednak musi znaleźć się w niej miejsce na modny żakiet, który będzie mogła założyć zarówno na wyjście rodzinne, jak i do pracy.

Dodaj komentarz