Cegła na ścianę w sypialni

Cegła na ścianę w sypialni

Wypoczynek i zdrowy sen to fundamentalne zasady zdrowego trybu życia. Warto zatem zadbać o to, aby sypialnia, w której najwięcej odpoczywamy była przytulna, ciepła i klimatyczna. Można tego dokonać za pomocą prostego triku. Oryginalna rozbiórkowa cegła na ścianę to idealny sposób na urozmaicenie każdego wnętrza, a jednocześnie najlepszy materiał wykończeniowy do sypialni. Sprawdź koniecznie, dlaczego tak jest i spraw sobie sypialnię, o której marzysz.

Zalety cegły z rozbiórki

Nie ulega wątpliwości, że oryginalna cegła na ścianę w sypialni niesie ze sobą mnóstwo zalet. Materiał ten ze względu na swoje pochodzenie oraz sposób produkcji charakteryzuje się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi. Cegła pochodząca z rozbiórki świetnie zatem wycisza sypialnię, a także wygłusza uciążliwe dźwięki płynące z ulicy. Pomaga również utrzymać komfort termiczny w pomieszczeniu. Latem doskonale chłodzi, a zimą zapewnia stałą, przyjemna dla organizmu temperaturę.

Uniwersalna cegła na ścianę w Twojej sypialni

Oryginalna cegła na ścianę sprawdzi się zarówno jako dekoracja, jak i główny element aranżacji przestrzeni. W zależności od indywidualnych upodobań, można stworzyć sypialnię swoich marzeń. Do czego zatem pasuje cegła rozbiórkowa?

  • styl loftowy

Cegła z rozbiórki to jeden z podstawowych elementów surowego i minimalistycznego stylu loftowego. Industrializm podkreśla szczególnie cegła na ścianę w odcieniach czerwieni. W połączeniu z dekoracjami z metalu, tj. szczotkowane aluminium lub mosiądz można stworzyć aranżację rodem z filmów Woody’ego Allena.

  • styl skandynawski

Sypialnia urządzona w klimacie rodem ze Skandynawii powinna być przestronna, jasna i przytulna. Idealnie nadaje się do tego cegła na ścianę w odcieniach bieli i beżu. Meble wykonane z drewna, tkaniny w delikatnych kolorach oraz funkcjonalne rozwiązania przestrzenne w zestawieniu z cegłą rozbiórkową to idealny sposób na wprowadzenie do swojej sypialni niezwykle relaksującej atmosfery.

  • styl rustykalny

Styl rustykalny to w dużym uproszczeniu lite drewno, które wylewa się z niemal każdego zakamarka domu czy mieszkania. Wyposażenie sypialni, różnego rodzaju dodatki, a także elementy konstrukcyjne lub bazowe są też często wykonane z tego materiału. Drewniane belki stropowe, podłoga a nawet sufit wyłożony deskami to mile widziani goście w rustykalnej sypialni. W takim otoczeniu naturalna cegła na ścianę prezentuje się wspaniale i nadaje pomieszczeniu historycznego, niekiedy nawet zabytkowego sznytu, sprawdź więcej na https://e-ceglanafantazja.pl/ .

  • styl prowansalski

Prowansalskie sypialnie, podobnie jak te utrzymane w klimacie rustykalnym, odwołują się przede wszystkim do sielskiego klimatu wsi oraz domowego ciepła. Są wyjątkowo przytulne, pełne tradycyjnych mebli i naturalnych materiałów.

Kolorystyka sypialni o charakterze prowansalskim powinna być zaczerpnięta wprost z francuskiego krajobrazu. Stąd świetnie sprawdzą się tutaj beżowa cegła na ścianę, tekstylia o kolorze lekkiego fioletu lawendy czy meble w piaskowych odcieniach przywodzące na myśl zalane słońcem pola.

 

Dodaj komentarz