Wysyłanie palet kurierem – kurier Pall-Ex

Wysyłanie palet kurierem – kurier Pall-Ex

Jednym z najpopularniejszych kurierów specjalizujących się w doręczeniach palet jest Pall-ex. Przede wszystkim świetnie radzi sobie nawet nie standardowymi czy też gabarytowymi przesyłkami, dokładając starań, by każdy ładunek dotarł do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Pall-ex również stale się rozwija, a system zarządzania oparty na depotach i nowoczesnej flocie samochodów sprawia, że wszystkie zlecenia są realizowane w najkrótszym możliwym czasie. Przewoźnik dostarcza półpalety, palety Euro i przemysłowe oraz gabarytowe do odbiorców w całej Europie na zlecenie klientów indywidualnych oraz firm z różnych branż.

Jak wysłać paletę kurierem Pall-ex?

Wycena Pall-ex będzie zależna przede wszystkim od podstawowych parametrów palety – czyli jej wagi i wymiarów. Poza tym istotna będzie odległość, jaką przesyłka będzie musiała pokonać, czyli to w jakich strefach jest zaplanowany odbiór i dostawa. Oczywiście nadanie palety niestandardowej będzie się wiązało z dodatkowymi kosztami, a półpaleta będzie w transporcie tańsza niż popularna podstawa EUR o wymiarach 120 x 80 cm. By precyzyjnie wycenić usługę Pall-ex, wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej. W odpowiednie miejsca wpisuje się wszystkie niezbędne dane i automatycznie otrzymuje się informacje o cenie oraz przewidywanym czasie doręczenia. Po wybraniu oferty Pall-ex pozostaje zapłacić, wykorzystując płatności elektroniczne oraz wydrukować list przewozowy i czekać na kuriera. W wyjątkowych sytuacjach można również poprosić o wycenę indywidualną. Co istotne, by nadać paletę Pall-ex nie trzeba nawet wychodzić z domu. Praktyczny serwis natomiast daje dostęp do atrakcyjnych cen oraz intuicyjnych rozwiązań.

Jak zamówić kuriera Pall-ex?

Zamówienie kuriera Pall-ex odbywa się za pomocą wspomnianego już formularza online w serwisie donati24.pl. Na podstawie podanych danych – wagi wymiarów, kodów pocztowych zostanie przygotowana wycena poszczególnych przewoźników. Oczywiście trzeba również pamiętać o tym, że nadawca jest odpowiedzialny za odpowiednie przygotowanie przesyłki do drogi. Od tego zależy, w jakim stanie zostanie dostarczona przez kuriera Pall-ex oraz czy nie zostaną uszkodzone inne paczki.

Pall-ex dostarcza również przesyłki niestandardowe, które wykraczają poza zalecaną wagę, wymiary czy kształt. Ładunek umieszczony na palecie jest bezpieczniejszy, a charakterystyczna podstawa usprawnia załadunek i rozładunek. Warto oczywiście pamiętać o tym, że zawsze trzeba zapoznać się z wytycznymi przewoźnika dotyczącymi przygotowania palety do drogi. Poza tym nie wolno wysyłać towarów zakazanych w transporcie. Ich lista wynika z polskich i międzynarodowych przepisów oraz restrykcji Pall-ex.

Jakie palety można wysłać kurierem Pall-Ex? 

By przewozić duże i ciężkie ładunki oraz te, które nie mieszczą się w parametrach standardowej paczki, wykorzystuje się specjalne drewniane lub wykonane z tworzyw sztucznych podstawy. Ich wymiary są znormalizowane i najczęściej sięga się po rozmiar Euro oraz modele przemysłowe. W transporcie wykorzystuje się także półpalety Pall-Ex o wadze do 200 kilogramów. Bez problemu można nadać także palety euro niskie (o oznaczeniu EN). Na takiej podstawie można przewieźć ładunek do wagi 400 kilogramów tak jak na palecie Euro Lekkiej Pall-Ex (EL). W tym drugim przypadku przesyłka może być wyższa i sięgać nawet do 220 centymetrów. Standardowe palety są wytrzymałe. Przeznaczone są do transportowania ładunków do 800 kilogramów, na platformie ciężkiej Pall-ex przewozi towary do 1200 kilogramów.

Dodaj komentarz