Jak zaoszczędzić na wakacyjnym wyjeździe?

Jak zaoszczędzić na wakacyjnym wyjeździe?

Wakacje to coś na co czekamy przez większość roku. Wracając z jednej podróży już marzymy o kolejnym urlopie i nowej wyprawie. Przez wiele miesięcy oszczędzamy i odkładamy pieniądze na nasz wymarzony wyjazd. Co zrobić aby spędzić urlop w miejscu, które sobie wymarzyliśmy i nie wydać fortuny. Również przy planowaniu i organizowaniu wakacji dobrze wiedzieć podstawowe rzeczy, które pozwolą nam choć trochę zaoszczędzić.

Wakacje dla każdego

Jeśli przez cały rok pracujemy i odkładamy na wakacje nie potrzebujemy milionów aby wyjechać na wakacje. Wbrew pozorom nie zawsze samodzielnie organizowane wakacje będą korzystniejszą opcją. Przede wszystkim musimy zdecydować gdzie chcemy jechać niekoniecznie chodzi o nazwę miejscowości. Wystarczy, że wytyczymy sobie kierunek tj. na przykład wakacje nad morzem czy aktywny wypoczynek, gdzie będziemy zwiedzać od rana do wieczora. Jeśli już wiemy, że naszym celem jest błogie lenistwo nad brzegiem morza poświęćmy chwilę na porównanie możliwości, które są nam oferowane. W przypadku popularnych kierunków np. Grecja, Hiszpania wakacje w trzygwiazdkowych hotelu będą tańsze aniżeli wakacje nad polskim wybrzeżem. Wakacje za granicą to także większa szansa na świetną pogodę. Wakacje w kraju coraz rzadziej mogą nam to zapewnić. Wyjazd nad polskie może na własną rękę to nie tylko opłacenie pobytu ale i koszty dojazdu. Popularny zagraniczny kurort oferujący 3 gwiazdkowy hotel pozwoli nam nie tylko zaoszczędzić ale i cieszyć się słońcem przez cały pobyt.

Czas rezerwacji wycieczek

Tutaj mamy przede wszystkim dwie możliwości. Po pierwsze jeśli już zdecydujemy, że chcemy skorzystać z oferty biura podróży i zorganizowanych wczasów, musimy pamiętać, że i tu da się zaoszczędzić. Te same wakacje w różnych okresach będą kosztowały więcej lub mniej. Jeśli zależy nam na spokoju i chcemy zaplanować wakacje i mieć już przysłowiowy święty spokój najlepiej rezerwować wczasy z dużym wyprzedzeniem. Jesienią możemy zaoszczędzić na rezerwacji wakacji prawie połowę. Niskie ceny obserwować możemy w okresie jesiennym nawet do końca zimowego. Rezerwując wakacje właściwie po powrocie z obecnych nie musimy płacić całości jej kwoty. Wystarczy, że po rezerwacji wpłacimy zaliczkę, a resztę opłacimy przed zbliżającym się terminem wyjazdu.

Last minute

Innym sposobem na oszczędności na wakacjach organizowanych przez biuro podróży są oferty last minute. W przypadku tego sposobu o naszym urlopie wiemy tyle, że znamy jego termin (np. mamy urlop od 1 do 14 września). Reszta jest zagadką. Wybierając oferty last minute mamy ograniczone pole wyboru aniżeli rezerwując wakacje z dużym wyprzedzeniem. Oferty są już bowiem znacznie przerzedzone, gdyż miejsca na wielu wycieczkach są w 100% wyprzedane. Nie jest to także dobry sposób dla osób, które lubią mieć wszystko zaplanowane i dopięte na ostatni guzik z dużym wyprzedzeniem. Wakacje maja nam się bowiem kojarzyć z czymś dobrym, a nie ze stresem. Wybierając wakacje last minute o tym gdzie ostatecznie pojedziemy, sugerując się głównie ceną, decydujemy nawet kilka dni przed wyjazdem. Jest to także trudne w przypadku gdy na wakacje wybieramy się z małymi dziećmi. Wtedy warto wybrać pierwszą opcje i rezerwować wakacje z dużym wyprzedzeniem. Jeśli jednak wybór wycieczki na kilka dni przed odlotem nie jest dla nas problemem możemy zaoszczędzić jeszcze więcej niż na wcześniejszej rezerwacji. Płacimy często ponad połowę mniej niż wyjściowa cena wycieczki.

Tak jak widzicie powyżej można zaoszczędzić na wakacjach na różne sposoby. Tak jak i w innych dziedzinach życia na koszt wakacji wpływa wiele czynników. Im częściej podróżujemy tym bardziej zależy nam na okazjach. Zatem zanim zdecydujecie się na konkretny wyjazd warto dowiedzieć się jakie macie możliwości.

Dodaj komentarz