Jaką dietę pudełkową wybrać?

Jaką dietę pudełkową wybrać?

Dieta pudełkowa może występować w różnych formach. W typowym cateringu dietetycznym znajdziemy co najmniej kilka opcji do wyboru, a w niektórych cateringach nawet kilkanaście. Pojawia się więc dylemat, którą z nich wybrać. Na pierwszy rzut oka wiele z nich może wyglądać podobnie, ale w rzeczywistości sporo się one różnią. W takim razie, jaką dietę pudełkową wybrać? Doradzamy!

Na co zwracać uwagę przy wyborze rodzaju diety?

Kwestia kluczowa, na którą powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, to kompatybilność danej diety z naszymi wymaganiami żywieniowymi. Są osoby, które mogą (i są skłonne) zjeść niemal wszystko, ale jest też wiele dań i produktów, które nie mogą znaleźć się w jadłospisie dla absolutnie każdego. Mowa tu na przykład o produktach zawierających gluten lub laktozę, ale też wszelkiego rodzaju mięsie i produktach odzwierzęcych, których nie spożywają wegetarianie.

Jeśli mamy jakieś wymagania czy restrykcje tego typu, to zazwyczaj znajdziemy obecnie w ofercie wielu cateringów opcję dla siebie. Jeśli nie mamy szczególnych restrykcji, to powinna zadowolić nas dieta podstawowa czy dieta odchudzająca, w sytuacji, kiedy chcemy zrzucić zbędne kilogramy. Poza tradycyjną dietą odchudzającą są także inne opcje, jeśli zależy nam na szybkich efektach, a mianowicie możemy wypróbować także dietę Paleo lub dietę ketogeniczną.

Kaloryczność ma znaczenie

To, ile kalorii powinniśmy dostarczać codziennie naszemu organizmowi, aby działał prawidłowo, zależy między innymi od wagi i wzrostu, a także trybu życia. Przykładowo, sportowiec potrzebuje na ogół więcej kalorii niż pracownik biurowy, który ma niewiele ruchu i spala w ciągu dnia przeciętnie mało kalorii.

Istotne jest także to, jaki jest cel naszej diety. Od optymalnej kaloryczności dla naszych parametrów, która powinna pozwolić utrzymać obecną wagę, należy odjąć kilkaset kalorii, jeśli chcemy się odchudzać, lub dodać kilkaset kalorii, jeśli zależy nam na kilku dodatkowych kilogramach.

Wybierając już nie typ diety i jej kaloryczność, a konkretną firmę, która będzie nam posiłki dostarczać, warto poczytać opinie dotychczasowych klientów. Wysokiej jakości catering dietetyczny, na przykład ten oferowany tutaj: https://afterfit-catering.pl/kielce, charakteryzuje się pozytywnymi opiniami z uwagi na świeże i smaczne posiłki, dostarczane zawsze na czas i za rozsądną cenę. Jeśli jeszcze nie mamy pewności, czy jest to dobra opcja dla nas, zawsze można spróbować najpierw cateringu jedynie przez kilka dni, a potem zakupić go na dłuższy okres, jeśli spełni nasze oczekiwania.

Dodaj komentarz