Zalety kosmetyków naturalnych – dlaczego są lepsze niż te syntetyczne?

Zalety kosmetyków naturalnych – dlaczego są lepsze niż te syntetyczne?

Kosmetyki naturalne to prawdziwy hit ostatnich kilku sezonów. Można je znaleźć w praktycznie każdej drogerii i zajmują coraz więcej miejsca na sklepowych półkach. Nie jest tak bez powodu, ponieważ kosmetyki naturalne mają wiele zalet i większość z nich ma zdecydowanie lepsze właściwości niż kosmetyki syntetyczne, które są pełne chemicznych składników. Oto powody, dla których warto rozpocząć pielęgnację naturalną i zrezygnować z syntetycznych kosmetyków.

Lepszy skład

Naturalne kosmetyki są pozbawione chemicznych składników takich jak, chociażby SLS, syntetyczne zapachy i barwniki. Niestety w dzisiejszych czasach nasz organizm jest wręcz bombardowany chemią. Można ją znaleźć nie tylko w kosmetykach, ale również w jedzeniu. Raczej nie trzeba nikomu mówić, że nie jest to najlepsze dla naszego zdrowia i warto ograniczyć kontakt z chemicznymi substancjami do minimum. Kosmetyki naturalne pełne są dobrych składników takich jak wyciągi z ziół i roślin czy olejki nawilżające. Jeśli mamy możliwość, aby ograniczyć chemię w kosmetykach i tym samym zadbać o stan swojej cery to warto to zrobić jak najszybciej i przestawić się na naturalną pielęgnację.

Mniejsze ryzyko alergii

Osoby z delikatną skórą z pewnością znają ten problem, że po użyciu kosmetyków syntetycznych mają problemy skórne. Alergie i podrażnienia spowodowane agresywnymi środkami chemicznymi zawartymi w kosmetykach mogą być bardzo kłopotliwe, ale na szczęście łatwo jest ich uniknąć. Wystarczy, że syntetyczne kosmetyki zastąpisz naturalnymi. Substancje pochodzenia naturalnego mogą być lepiej tolerowane przez nasz organizm i nie wywołują tak często alergii. Oczywiście nie są one w stu procentach antyalergiczne, ale w dużym stopniu pomagają sobie radzić z alergiami skórnymi, które występują po użyciu kosmetyku z chemicznymi dodatkami.

Rozwiązanie problemu

Syntetyczne kosmetyki często tylko maskują problem, a nie go rozwiązują. Z pewnością nie o to chodzi Ci w Twojej codziennej pielęgnacji. Naturalne kosmetyki mogą sprawić, że pozbędziesz się problemów, z którymi zmagałeś się od dłuższego czasu. Efekty działania naturalnej pielęgnacji być może nie będą widoczne już po pierwszym użyciu kosmetyków. Trzeba jednak pamiętać, że na pewno one wystąpią i fakt, że nie ma w nich chemicznych ulepszaczy, sprawia, że naprawdę odżywisz swoją skórę. Warto też wspomnieć, że większość naturalnych kosmetyków jest przyjazna zwierzętom i przyrodzie. Jeśli więc nie jest Ci obojętny los naszej planety, to kosmetyki naturalne powinny znaleźć się w Twojej łazience.

Dodaj komentarz