Doradca kredytowy kredyt hipoteczny Poznań

Doradca kredytowy kredyt hipoteczny Poznań

Kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem celowym, udzielanym na budowę domu, zakup nieruchomości z rynku wtórnego bądź pierwotnego lub remont. Jest on udzielany nawet na 35 lat, a jego kwota sięga z reguły co najmniej kilkuset tysięcy złotych. Z tego względu zaciągnięcie takiego kredytu jest znacznie bardziej złożonym procesem niż w przypadku na przykład kredytu gotówkowego, który niekiedy jest udzielany przez Internet i już w ciągu kilku godzin.

Z tego względu w obszarze kredytów hipotecznych szczególnie aktywnie działają doradcy kredytowi. Pomoc specjalistów można oczywiście uzyskać także w zakresie innego typu zobowiązań, natomiast jest ona szczególnie rozchwytywana i użyteczna właśnie przy kredytach mieszkaniowych. Jak przebiega współpraca z takim ekspertem i co można dzięki niej zyskać? Odpowiadamy poniżej!

Współpraca z doradcą kredytowym krok po kroku

Jeśli ktoś wcześniej nie miał do czynienia z doradcami kredytowymi, może nie wiedzieć, czego się w przypadku współpracy z nimi spodziewać. Dobry doradca zawsze rozpoczyna ją od szczerej, transparentnej rozmowy z klientem, podczas której omawiana jest sytuacja finansowa przyszłego kredytobiorcy, a także jego oczekiwania i preferencje odnośnie do kredytu.

Zgromadzone w ten sposób informacje są wykorzystywane przez doradcę podczas kolejnego etapu, a mianowicie w trakcie porównywania ofert poszczególnych instytucji finansowych. Ekspert selekcjonuje tylko te oferty, które charakteryzują się atrakcyjnymi warunkami i są dopasowane do potrzeb danego klienta.

Kiedy już klient zaakceptuje określoną ofertę, ekspert pomaga w wypełnieniu wniosku kredytowego, zgromadzeniu załączników i dopełnieniu wszystkich innych formalności. Ostatni etap to podjęcie przez bank pozytywnej decyzji i podpisanie umowy kredytowej. Cały czas doradca pozostaje do dyspozycji kredytobiorcy i chętnie wyjaśnia wszystkie szczegóły oferty oraz odpowiada na wszelkie pytania, które mogą się pojawić.

Co można zyskać dzięki pomocy doradcy kredytowego?

Współpraca z dobrym doradcą kredytowym, którego można znaleźć na przykład tutaj: https://kredytpoznan.pl/kredyty/kredyt-hipoteczny, jest korzystna na dwóch płaszczyznach: materialnej i mentalnej. Jeśli chodzi o tę pierwszą kwestię, to mowa tutaj o uniknięciu niepotrzebnego przepłacania na kredycie. Dzięki wsparciu eksperta można mieć pewność, że zobowiązanie będzie maksymalnie korzystne, a prowizja, odsetki od zobowiązania i inne koszty jak najniższe.

Z kolei wsparcie na płaszczyźnie mentalnej odnosi się do zmniejszenia ilości czasu i energii, jaką kredytobiorca musi poświęcić, aby otrzymać upragniony kredyt. Z doradcą cały proces jego pozyskiwania trwa krócej i jest znacznie mniej stresujący niż w przypadku próby zaciągnięcia takiego kredytu całkowicie samodzielnie.

Dodaj komentarz