Jak śledzić miesiączkę na telefonie komórkowym?

Jak śledzić miesiączkę na telefonie komórkowym?

Coraz więcej kobiet używa smartfona lub zegarka do śledzenia cyklu miesiączkowego. W ostatnich latach zaobserwowaliśmy zwiększony nacisk na zdrowie kobiet wśród firm takich jak Apple, Fitbit i Garmin.
Istnieje również długa lista aplikacji i usług innych firm, które stały się bardzo popularne. Na przykład aplikacja Flo ma ponad 50 milionów pobrań ze sklepu Google Play. Konkurent Clue ma 10 milionów pobrań.
Zrozumienie okresu z objawami może przynieść wiele korzyści poza zwykłym zapisaniem dat na papierze. Może być użytecznym narzędziem dla osób próbujących zajść w ciążę lub wykryć choroby ginekologiczne, takie jak PCOS lub endometrioza.

Prywatne problemy.
Wadą aplikacji menstruacyjnych jest niepewność, czy ujawnianie tego typu danych osobowych jest bezpieczne. Kilka usług znalazło się w centrum uwagi, jeśli chodzi o związane z tym problemy.
W 2018 roku Vox twierdził, że te aplikacje nie są przeznaczone dla kobiet, które chcą śledzić swój okres lub uzyskać przegląd swojego zdrowia reprodukcyjnego, ale dla marketerów, dla mężczyzn, hipotetycznie nienarodzonych dzieci i pewnego rodzaju dobrowolnego monitorowania.
Według Business Insider wyżej wspomniana Flo zawarła niedawno ugodę z Amerykańskim Urzędem ds. Konkurencji FTC (Federalna Komisja Handlu). To po tym, jak Wall Street Journal w 2019 roku ujawnił, że aplikacja udostępniała poufne dane użytkownika stronom trzecim, w tym Facebookowi i Google. Pojawiły się również obawy, czy takie aplikacje mogą udostępniać swoje dane np. firmom ubezpieczeniowym.
Organizacja Privacy International zbadała pięć aplikacji, w tym Flo i Clue, w grudniu ubiegłego roku i nie znalazła na to dowodów, chociaż uważają, że istnieje taka możliwość, przynajmniej w krajach spoza UE i Wielkiej Brytanii, gdzie nie ma równie dobrych przepisów dotyczących ochrony danych.

Śledzenie cyklu z Apple.
Jeśli masz iPhone’a i Apple Watch, nie musisz pobierać dodatkowej aplikacji, aby śledzić okres. W 2019 roku Apple wprowadził funkcję cyklu w aplikacji Zdrowie na iPhone’a. Apple Watch ma również własną aplikację.
Aby rozpocząć, po prostu otwórz aplikację Zdrowie na swoim iPhonie. Następnie musisz przejść do kategorii “Cykl”, którą można znaleźć zarówno w swoim przeglądzie, jak iw menu nawigacyjnym.
Funkcja Apple ma prostą różnorodność. Możesz dodawać informacje, kiedy masz miesiączkę i objawy. Możesz również rejestrować stosunek płciowy, testy owulacyjne oraz temperaturę śluzu i podstawową, co jest zazwyczaj interesujące, jeśli próbujesz zajść w ciążę.
Podczas rejestrowania danych możesz śledzić swój dziennik cyklu i uzyskać przegląd szczegółów, takich jak długość okresu i normalna długość cyklu. Apple będzie również przewidywać, kiedy rozpocznie się następny cykl lub kiedy nastąpi okres płodny.
Jeśli masz Apple Watch, możesz zalogować się natychmiast, a wszystkie dane zostaną zsynchronizowane z aplikacją Zdrowie na twoim iPhonie.
Pomimo tego, że istnieją aplikacje innych firm, które oferują bardziej zaawansowaną funkcjonalność lub prezentują dane w ładniejszy sposób, wybór własnego rozwiązania Apple może mieć jeszcze jedną zaletę, oprócz tego, że nie musisz pobierać niczego dodatkowego.
– Rozumiemy, że dane dotyczące zdrowia to najbardziej osobiste dane, które masz na swoim telefonie komórkowym. Nasi użytkownicy mogą być pewni, że wszystkie takie dane są zaszyfrowane i żadne dane nie są udostępniane Apple lub stronom trzecim bez pozwolenia – obiecuje firma.

A co z Androidem?
Podobnie jak Apple, Samsung ma również własną aplikację zdrowotną, w której można śledzić okres. Ta południowokoreańska firma swoją funkcjonalność wywodzi z Glow, która jest uznaną nazwą w tej dziedzinie.
Aby rozpocząć, otwórz aplikację Samsung Health, przewiń do dołu Zarządzaj elementami i dotknij znaku plusa obok pozycji Zdrowie kobiet. Powinno być również możliwe rejestrowanie okresu za pomocą Galaxy Watch.
Google nie ma obecnie żadnych funkcji związanych ze zdrowiem kobiet w aplikacji Fit.

Jeszcze więcej opcji.
Chociaż zarówno Apple, jak i Samsung wybrali bardzo proste podejście do śledzenia cyklu, istnieje wiele aplikacji, które robią to w bardziej wyszukany sposób, na przykład Clue, Flo, Ovia, Cycles i Glow.
Jeśli masz bransoletkę do aktywności lub smartwatch od Fitbit lub Garmin, mają one również wbudowane funkcje zdrowotne kobiet w swoich aplikacjach.

Dodaj komentarz