Jak zaplanować wakacje?

Jak zaplanować wakacje?

Planowanie wakacji zaczyna się wiele miesięcy przed wyjazdem, zazwyczaj zaczynamy od poszukiwania miejsca do którego chcielibyśmy pojechać. Zwracamy uwagę na czas jaki mamy do dyspozycji, czyli ile dostaniemy wolnego z pracy a także na koszty, które musimy poświęcić na wyjazd. Wakacje można spędzić w kraju w takich miejscach jak Bieszczady, Bałtyk, Sudety, Tatry czy Kotlina Kłodzka ale również za granicą. Najpopularniejszymi kierunkami wyjazdu zagranicznego jest ciągle Egipt czy Tunezja.

Kraje Afrykańskie kuszą turystów nie tylko pewną piękną pogodą ale również cenami. Wyjazd do Afryki po przeliczeniu okazuje się często tańszy niż wakacje nad Polskim morzem. Jeśli ktoś lubi słońce a nie boi się podróżować samolotem to Egipt i Tunezja są najbardziej optymalnymi kierunkami wakacji.

Oczywiście jeżeli ktoś nie dysponuje ok 2000-2500zł na osobę na tygodniowy pobyt na czarnym lądzie to zdecydowanie odradzam poszukiwanie w tych krajach taniego noclegu w hotelach bez gwiazdek oraz bez opcji all inclusive. Kupno pożywienia na własną rękę lub stołowania się w barach jest bardzo drogie i chęć zaoszczędzenia na wyborze oferty może być zupełnie odwrotna i okazać się, że wydały łącznie o wiele więcej aniżeli w opcji all inclusive.

Jeżeli posiadasz 2 tygodnie wolnego od pracy optymalnym wyborem jest wyjazd do Egiptu lub Tunezji na 2 tygodnie. Koszty takiego wyjazdu to w większość przelot samolotem a także prowizja dla biura podróży. Dlatego wybór opcji 14 dniowej nie podwyższy znacznie ceny a będziesz mógł odpoczywać 2x dłużej i oczywiście przez całe 2 tygodnie będziesz mógł korzystać z opcji w której możesz jeść i pić do woli, bez ograniczeń. Wakacje dwu tygodniowe na czarnym lądzie to koszt ok 2700zł od osoby. Jak widać różnica to tylko około 700zł.

Jeżeli decydujesz się jednak na wczasy w Polsce musisz zadbać o nocleg, najłatwiej jest skorzystać z wyszukiwarek internetowych i wpisać w nich frazy jak np: noclegi Sudety, noclegi Kotlina Kłodzka czy Pensjonat nad morzem, w zależności czego dokładnie szukamy. Wiele firm reklamuje się pod tymi hasłami a na ich stronach będziesz mógł dokładnie zapoznać się z ofertą, obejrzeć zdjęcia obiekty jak i terenów otaczających a także przeczytać o atrakcjach turystycznych, które znajdują się w okolicy. Polskie obiekty nie posiadają opcji All Inclusive, zazwyczaj do noclegu dostajemy gratis śniadanie i jeżeli trafimy na obiekt z restauracją możemy dodatkowo wykupić sobie inne posiłki. Czasami w atrakcyjnej cenie możemy wykupić sobie obiadokolacje wraz z noclegiem, jednak tutaj musimy zastanowić się czy w godzinach obiadokolacji którą serwuje hotel będziemy w obiekcie. Jeżeli nastawiamy się na zwiedzanie może okazać się, iż w tym czasie jesteśmy gdzieś daleko na szlaku a tym samym zapłacony posiłek niestety nam przepadnie.

Dodaj komentarz