Maluch na spacerze, czyli co powinnaś zabrać ze sobą

Maluch na spacerze, czyli co powinnaś zabrać ze sobą

Nadchodzi wiosna! Spacery z Twoim maleństwem powoli się wydłużają, a Ty zaczynasz zastanawiać się czy jesteś dobrze przygotowana do kilkugodzinnych wypraw do parku i słonecznych dni na świeżym powietrzu. A może niedługo rodzisz i masz to szczęście, że pierwszy spacer z noworodkiem będzie już w przyjemnej, wiosennej aurze?  Sprawdź co zabrać na pierwszy dłuższy spacer z niemowlakiem i jak spakować swoją torbę, aby być przygotowaną na każdą ewentualność!

Jaką wybrać torbę do wózka?

Zimą, spacery z małym dzieckiem są zwykle krótkie, a maluch ucina sobie w tym czasie drzemkę. Poza odpowiednim ubraniem i ciepłym śpiworkiem, nie potrzebujemy zabierać ze sobą wielu rzeczy. Jeśli Twój model wózka nie miał w komplecie torby, powinnaś zakupić torbę uniwersalną. Przed zakupem przymierz ją, aby sprawdzić czy mocowanie jest wygodne, a pasy nie są za długie! Torba powinna być pojemna, a w środku podzielona na przegródki. Torba Fisher Price z motywem kolorowych zwierzątek ma w wyposażeniu również praktyczny przewijak. Jeśli Twoja torba nie miała w zestawie podróżnego przewijaka, Bedo oferuje maty turystyczne o ciekawym designie i niewielkich rozmiarach.

Czym okryć malucha w wózku?

Wiosenna pogoda bywa zdradliwa, szczególnie na samym początku. W czasie długiego spaceru aura może się zmienić. Ubieraj dziecko warstwowo, aby w razie ocieplenia można było z łatwością je rozebrać. W torbie przyda się również dodatkowe ubranko i cieńszy kocyk, np. BabyOno z modną dzianiną typu Minky. Dla najmłodszych, lepiej niż kocyk, sprawdzi się rożek, w którym maluszek czuje się bezpieczniej. Beciki Amy mają zabawne wzory i pięknie pastelowe kolory.

Karmienie poza domem

W ciepłe, wiosenne dni, mama karmiąca piersią nie musi się już martwić, gdzie nakarmić maleństwo. Wystarczy spokojne miejsce w parku, wygodna ławka i maluszek może napić się mleczka. Jeśli planujesz karmić piersią na spacerach, pamiętaj o pieluszkach flanelowych, które przydadzą się, gdy maluszek będzie odbijał lub do osłonięcia się w czasie karmienia. Nie zapominaj o sobie! Butelka wody i mała przekąska w plastikowym pojemniku, to obowiązkowe pozycje na spacerowej liście mamy karmiącej.

Mamy, które karmią maluszki butelką, powinny mieć zawsze przygotowaną ciepłą wodę. Maluszek na świeżym powietrzu może szybko zgłodnieć! Temperatura wody utrzyma się, dzięki specjalnemu termoopakowaniu. Jeśli nie możesz znaleźć termoopakowania dedykowanego do swojej butelki, dostępne są również uniwersalne, pasujące na większość butelek na rynku, np. Canpol z uroczą kopareczką. Do mleka modyfikowanego przyda Ci się pojemnik, w którym możesz przechowywać odmierzoną ilość pokarmu. Szczególnie w ciągu pierwszych miesięcy, kiedy rytm karmień nie jest uregulowany, poleca się pojemniczki z komorami. Dzięki nim masz zawsze ze sobą kilka porcji mleka.

Dla starszych niemowląt, których dieta jest już rozszerzona o produkty inne niż mleko, warto zabierać na spacer zdrowe przekąski. Owoce, biszkopty lub nawet owocowe musy spakujesz do wygodnego pojemnika Fisher Price z łyżeczką. Dla „bezpieczeństwa” miej zawsze w torbie śliniaczek – na pewno nie raz uratuje Wam spacer. Pamiętaj również o zabraniu wody dla maluszka. Najlepiej wybrać niekapek, aby uniknąć rozlania płynu w torbie lub wózku. Kubek niekapek Chicco Soft ma możliwość nakładania smoczka, jeśli Twoje maleństwo jeszcze nie potrafi pić z ustnika.

Akcesoria i zabawki

Co jeśli maluszek jest zniecierpliwiony, a do domu daleka droga? W podręcznej torbie powinnaś mieć zawsze niewielką zabawkę, książeczkę, gryzak lub smoczek. Jeśli maluszek jest ruchliwy lub jeździ w spacerówce, warto przypinać smoczek bezpieczną zawieszką. Zgubienie „przyjaciela” na spacerze może być bardzo kłopotliwe zarówno dla mamy, jak i dziecka 

Na wózek można zawiesić specjalne zabawki, które uatrakcyjnią spacer. Zawieszka Ważka ma elementy wykonane z wielu materiałów, o różnych fakturach, wzorach i kolorach, które na pewno zainteresują maluszka. W czasie ząbkowania, obowiązkowo zabieraj na spacer gryzaczki łagodzące ból dziąseł.

Dodaj komentarz