Modne alternatywy dla zwykłej czapki

Modne alternatywy dla zwykłej czapki

Nadszedł czas, w którym jedna a nawet dwie warstwy ubrań to za mało by przetrwać dzień na zewnątrz. Obecne temperatury nie pozwalają na lekkie odzienie, wchodzimy w okres walki z przeziębieniami, nasza odporność spada, tym samym musimy dzielnie bronić się przed zimnem i wychłodzeniem. Do podstawowych elementów stroju, które mają chronić nas przed chłodem należą ciepłe kurtki i płaszcze, buty (na których nie warto oszczędzać ), różnego rodzaju szale, kominy, rękawiczki i co nie jest oczywiste dla wszystkich – czapki. W poniższym poście przedstawimy najpopularniejsze czapki damskie na zimę.

Nauszniki i opaski na głowę

Dla wielu kobiet noszenie czapki jest czymś krepującym , nie czują się w nich wygodnie. Twierdzą, że nie wyglądają w nich korzystnie, ich fryzury ulegają zniszczeniu, włosy robią się przyklapnięte. Dla tych pań, które nie dadzą się przekonać do czapki (która zresztą dobrze dobrana, może wyglądać bardzo stylowo, ale o tym zaraz) idealnym rozwiązaniem będą nauszniki oraz opaski na głowę.

Nauszniki

Nauszniki przypominają duże słuchawki obszyte materiałem, perfekcyjnie grzeją najszybciej marznące uszy nie dotykając przy tym praktycznie głowy i włosów. Są bardzo wygodne, w każdej chwili można je ściągnąć i założyć nie psując w ogóle fryzury. Ich z pozoru prosty wygląd może być doskonałym uzupełnieniem modnej stylizacji. Z kolei opaski na głowę zawsze kojarzyły się z dziecięcym lookiem, jednak w tym sezonie to jeden z największych trendów, dodający naszemu wizerunkowi retro-romantyczny charakter.

Opaska na głowę

Świetnie sprawdzą się przy związanych włosach, gdzie czapka mogła by narobić wiele szkód na głowie. Dostępna jest naprawdę szeroka gama wzorów i rodzajów opasek. Podpowiadamy, że najmodniejszym krojem nadchodzącej zimy wśród nauszników będą te najbardziej kudłate, natomiast wśród opasek popularnym materiałem będzie dzianina.

Czapki kominy

Ciekawą alternatywą jest czapka typu komin, wygląda jak kaptur zszyty z szalem, całość prezentuje się bardzo elegancko i oryginalnie. Jego luźny krój gwarantuje swobodę oraz wygodę w użytkowaniu. Co więcej jest to mało skomplikowana forma okrycia, co oznacza, że możemy same zmierzyć się z wyzwaniem i wykonać czapkę komin w swoim własnym, niepowtarzalnym wzorze. Gwarantujemy, że radość z noszenia czapki wykonanej przez samą siebie będzie podwójna.

Co jeszcze? Czapki z pomponem i czapki pilotki

Tym paniom, które z czapkami problemu nie mają, sklepy oferują ciekawe i różnorodne oferty. Wśród tegorocznych trendów czapek damskich znajdą się miedzy innymi czapki XXL z pomponem, przeznaczone głownie dla miłośniczego niezobowiązującego stylu. Czapki z pomponem najlepiej prezentują się w żywych kolorach, w zestawieniu z parkami czy ramo neskami. Osoby o kwadratowych, szerokich twarzach powinny skłaniać się właśnie ku czapkom tego rodzaju, ich fason wyszczupli optycznie twarz. Mile widziane są odważne wzory.

Czapka z pomponem

Czapki pilotki (uszatki), które zdobyły nasze serca już w ubiegłych sezonach, sprawdzając się przy największych mrozach, początkowo były adresowane do amatorów luźnego, sportowego stylu. Dzisiaj są postrzegane jako bardzo funkcjonalne, stąd tak duża popularność wśród dzieci, kobiet oraz mężczyzn. Obecnie możemy założyć je do wszystkiego, najmodniejsze egzemplarze to te najbardziej futrzane.

Czapka pilotka

Warto wyposażyć swoją zimową garderobę w okrycie głowy, opcji jest mnóstwo a ceny nie są wygórowane. Lepiej to przemyślcie zanim dopadnie was pierwsze jesienno-zimowe przeziębienie!

Dodaj komentarz