Pomysły na torty odpowiednie na chrzciny

Pomysły na torty odpowiednie na chrzciny

Chrzciny to wyjątkowa okazja do rodzinnego spotkania. Nic więc dziwnego, że na wielu z nich, po wykwintnym obiedzie złożonym z kilku dań, zazwyczaj po głównych uroczystościach, pojawia się tort. Jaki jest najlepszy na taką okazję? Warto go piec samodzielnie, czy może lepiej zamówić? A może chrzestni powinni kupić torty na chrzest jako praktyczny prezent?

Tort w centrum uwagi

Bohaterem uroczystości jest oczywiście najmłodszy członek rodziny, a bohaterem poczęstunku tort. Aktualnie większość rodzin zamawia torty w cukierniach, dzięki czemu można uniknąć sporej dawki stresu. W końcu pieczenie biszkoptu niekoniecznie zawsze okazuje się sukcesem, a krem na bazie śmietany może się zwarzyć w najmniej odpowiednim momencie. Zamawiając tort w cukierni mamy pewność, że będzie on nie tylko smaczny, ale i pięknie przyozdobiony. A właśnie to odgrywa coraz większą rolę wśród wyborów klientów. Torty mogą być ozdobione w różny sposób, a do dodatkowych elementów zalicza się fontanny tortowe (tryskające iskrami po podpaleniu), świeczki, kokardki, kartki okolicznościowe. Klient podczas zamawiania ma prawo także zażyczyć sobie wykonanie napisu kolorowym, jadalnym pisakiem. Wśród licznych artystycznych ozdób znajdujących się na cieście można znaleźć nawiązania do bohatera uroczystości. Torty na chrzest są ozdobione przykładowo maleńkimi bucikami wykonanymi z masy cukrowej.

Do wyboru, do koloru

Najczęściej torty na chrzest są przyozdobione masą cukrową. Dzięki wymieszaniu masy z odpowiednimi barwnikami spożywczymi można uzyskać ciasto niemal w każdym kolorze. Najpopularniejszą barwą tortów dla chłopców są błękity, a dla dziewczynek róż połączony z bielą. Rzecz jasna jest to tylko stereotypowy podział kolorów ze względu na płeć. W kwestii klienta jest wybór kolorystyki oraz smaków masy śmietanowej, a o resztę martwią się cukiernicy. Można także skorzystać z dużego ułatwienia, jakim jest przeglądanie zdjęć gotowych tortów. Galeria jest dostępna albo na stronie internetowej danej cukierni, albo w albumie na miejscu. Jest to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich mało zdecydowanych klientów. Dla osób mieszkających daleko od najbliższej cukierni z pomocą przychodzą przedsiębiorstwa, które pakując w odpowiedni sposób swój wypiek mogą je przesłać na teren całego kraju. Oczywiście w danym przypadku trzeba się liczyć z nieco większymi kosztami, jednakże można być pewnym, że tort przyjdzie na czas, a nawet nieco wcześniej. Na przykład dzień przed uroczystością.

Aby wszystkim gościom smakowało

Oczywiście, tort powinien smakować wszystkim, więc warto zadbać o to, by był pyszny. W tym celu należy zapoznać się wcześniej z opiniami na temat danej cukierni i jej wypieków, a także punktualnością w realizacji zleceń. Najlepszym sposobem na zapoznanie się z ofertą będzie spróbowanie kawałka gotowego tortu. Taka degustacja z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości i będzie najbardziej obiektywnym sposobem oceny wypieków. Wśród tortów najpopularniejszymi są: tort smakowo przypominający szwarcwaldzki (pyszne połączenie ciemnej czekolady z wiśniami) lub proste połączenie śmietankowo-owocowe. W sezonie letnim szczególnie popularne są truskawki i maliny, które stanowią doskonałą kwaśną komponentę do słodyczy. Można także zaszaleć i zamówić tort o smaku kajmakowym, pralinek lub nadzieniu węgierskim. To ostatnie jest mieszkanką kremu czekoladowego z wiśniami. W zależności od preferencji klientów biszkopt może być nasączany alkoholem lub ponczem bezalkoholowym.

Artystyczne torty na chrzest zawojowały wszelkie przyjęcia. Stanowią idealny punkt dopełniający każdą uroczystość. Nic więc dziwnego, że nawet tradycyjne przyjęcie urządzane z okazji chrztu nie może się obyć bez pysznego i pięknego tortu. Co więcej, najprawdopodobniej będzie on w centrum zainteresowania zarówno najmłodszych gości poczęstunku, jak i tych o wiele starszych. Szczególnie gdy połączy się kawałek pysznego, bardzo słodkiego ciasta z filiżanką gorzkiej kawy.

Dodaj komentarz