Potrzebujesz pomocy? Ośrodek leczenia uzależnień Warszawa

Potrzebujesz pomocy? Ośrodek leczenia uzależnień Warszawa

Ośrodek leczenia uzależnień Warszawa oferuje kompleksowe usługi dla osób, które borykają się z problemem uzależnienia od alkoholu, narkotyków, hazardu, internetu i wielu innych rodzajów uzależnień behawioralnych. Taka pomoc przyda się nie tylko pacjentom, którzy zmagają się z problemem, ale także ich rodzinom i osobom współuzależnionym. Leczenie uzależnień z pomocą specjalistów jest o wiele łatwiejsze, niż samodzielnie dlatego warto skorzystać z pomocy dobrego ośrodka.

Jak wygląda pierwsza wizyta terapii leczenia uzależnień?

To jak będzie wyglądała pierwsza wizyta, zależy od tego, na jaki rodzaj terapii się zdecydujesz. Terapie indywidualne różnią się od terapii grupowych. Pierwsza wizyta na terapii indywidualnej może wydawać się stresująca, jednak terapeuta zadba o miłą atmosferę podczas pierwszego, a także kolejnych spotkań. Pierwsza indywidualna terapia zazwyczaj polega na tym, że terapeuta stara się zrozumień sytuację, w której znajduje się jego pacjent. Z tego względu możesz zostać poproszony o udzielenie odpowiedzi na wiele różnych pytań. Pamiętaj, że terapeuta chce Ci pomóc, dlatego zawsze udzielaj szczerych odpowiedzi.

Jakie korzyści daje uczestnictwo w terapii uzależnień?

Terapia uzależnień to proces, który składa się z wielu etapów. Przejście przez wszystkie z nich pozwala na wyleczenie się z nałogu, nawet jeśli znajduje się on w zaawansowanym stadium. Korzystając z pomocy terapeuty, łatwiej będzie Ci zrozumieć mechanizmy działań, które podejmujesz, a także poznasz techniki radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Podczas terapii nauczysz się wielu przydatnych rzeczy np. proszenia o pomoc bez poczucia winy i wstydu, dowiesz się jak być asertywnym człowiekiem, stworzysz grunt, który umożliwi Ci zbudowanie osobowości itd. W zależności od tego, z jakim problemem przychodzisz do ośrodka, terapeuta dopasuje rodzaj i przebieg terapii do Twojego indywidualnego przypadku.

Ile kosztuje terapia leczenia uzależnień?

Uzależnienia można leczyć na NFZ lub prywatnie. Drugie rozwiązanie jest o tyle korzystniejsze, że możesz wybrać ośrodek, który najbardziej Ci odpowiada i nie musisz czekać zbyt długo na termin pierwszej wizyty. Leczenie uzależnień prywatnie to koszt ok. 160 zł za jedną sesję indywidualną, która trwa 50 minut. Leczenie uzależnienia, które opiera się na terapii grupowej, może być tańszym rozwiązaniem, a za 4-5 spotkań w miesiącu zapłacisz ok. 600 zł. W przypadku leczenia na NFZ nie ponosisz żadnych kosztów z własnej kieszeni, jednak musisz opłacać składki na ubezpieczenie zdrowotne. W niektórych przypadkach konieczne będzie również otrzymanie skierowania od lekarza.

Dodaj komentarz