Fototapeta do pokoju dziecka – na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Fototapeta do pokoju dziecka – na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Pokój dziecięcy jest zarówno miejscem rozwoju, nauki, zabawy, jak i odpoczynku. Pełni wiele ważnych funkcji, musi więc być odpowiednio do nich przystosowany. Ważne są jednak nie tylko meble, ale także różne dodatki, na przykład takie jak fototapeta do pokoju dziecięcego. Jak wybrać tapetę do pokoju dziecka? Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze. 

Fototapety do pokoju dziecka – jaki wybrać motyw? 

Jeszcze do niedawna fototapety nie cieszyły się dużą popularnością. Wpływ mógł mieć na to na przykład wąski wybór motywów. Dziś jest już jednak zupełnie inaczej. Fototapety https://coloray.pl/fototapety/destynacje/pokoj-dziecka dostępne są w wielu wzorach i kolorach. Mamy także do wyboru materiał, z którego są wyprodukowane. Jaką fototapetę wybrać do pokoju dziecka? Cóż, wybór będzie zależeć od upodobań naszej pociechy. 

Jeśli zależy nam na zachowaniu neutralności, żeby tapeta posłużyła nam jak najdłużej, to możemy postawić na delikatne motywy roślinne, czy zwierzęce. Ciekawą propozycją zarówno do pokoju chłopca, jak i dziewczynki są także chmurki, gwiazdki i kropki. Co więcej, wybierając neutralny motyw, zmniejszamy szansę, że nasze dziecko szybko z niego ‘wyrośnie’. 

Jednak dla tych, którzy są nieco bardziej zdecydowani, też coś się znajdzie. Do pokoju dziewczynki oryginalną propozycją będą różnego rodzaju kompozycje kwiatowe oraz pastelowe malunki. Z kolei chłopcom do gustu mogą bardziej przypaść na przykład dinozaury, czy motyw miasteczka ze snów. 

Rodzaje fototapet do pokoju dziecięcego 

Przy wyborze fototapety do pokoju dziecięcego ważny jest nie tylko motyw, ale także materiał, z którego tapeta jest wykonana. Tapety do pokoju dziecka nie mogą być toksyczne. Dlatego warto postawić na fototapetę z ekologicznego materiału. Tego typu rozwiązanie jest także odporne na zabrudzenia oraz kurz. Co więcej, fototapetę możemy bez problemu umyć. Jeśli więc dojdzie do jakichś zabrudzeń, to nie musimy się martwić. 

Wybierając fototapetę do pokoju dziecka, możemy rozważyć opcję samoprzylepną. Dzięki temu nie będziemy potrzebować dodatkowego kleju, a sam proces nakładania tapety na ścianę będzie prosty i przyjemny. Decydując się na taki model, zaoszczędzimy czas, który musielibyśmy poświęcić na klejenie ściany i materiału. Pamiętaj jednak, żeby przed naklejeniem fototapety dokładnie oczyścić ścianę z kurzu i tłuszczu, który się na niej zgromadził. Możesz do tego użyć ciepłej wody z płynem do mycia naczyń. Dzięki temu tapeta będzie się dłużej trzymać i nie będzie odchodzić na brzegach. 

Dodaj komentarz