Zastosowanie kwasu hialuronowego

Zastosowanie kwasu hialuronowego

Wieczna młodość. Motyw wiecznej młodości pojawia się w literaturze od zawsze. Znajdujemy go w bajkach i w książkach dla dorosłych. Jedna z bajek południowo-amerykańskich opowiada o przepięknej kobiecie, która żyła w pewnym plemieniu. Gdy była młoda, wszyscy zachwycali się jej urodą. Gdy się zestarzała, udała się na długą i niebezpieczną wędrówkę do rzeki, która miała przywracać młodość… Wieczna lub odzyskana młodość jest mitem, ale obecnie można zrobić wiele, by wyglądać nieco młodziej. Tajemnica odmładzania skóry tkwi w substancjach pozyskiwanych z roślin i owoców. Substancje te trzeba przerobić na specyfiki, które można aplikować skórze. Dobroczynne substancje aplikuje się skórze poprzez wcieranie ich lub wprowadzanie do wewnątrz. Jedną z takich substancji jest kwas hialuronowy.

Kwas hialuronowy

Kwas ten znajduje się w bardzo wielu kremach przeciwdziałających zmarszczkom. Gdy skóra jest jeszcze młoda, ilości te i sposób dostarczania wystarczają do zachowania młodego wyglądu. Inaczej ma się sprawa ze skórą dojrzałą. Procesy starzenia są tu tak zaawansowane, że kremy odmładzające przestają przynosić oczekiwane rezultaty. Gabinety kosmetyczne i centra urody oferują liczne i profesjonalne zabiegi, podczas których wprowadza się do skóry większe ilości kwasu hialuronowego. Kwas ten wchłania się wolno do organizmu. Z tego powodu, ostateczne efekty tego typu kuracji widoczne są po roku.

Rezultaty zabiegów, zależą także od wieku i rodzaju skóry. Kwas hialuronowy to całkowicie naturalna substancja. Pozyskuje się ją z owoców. Właśnie dlatego jest całkowicie bezpieczny dla skóry. Zabiegi takie nie są jednak wskazane u tych, których skóra jest bardzo wrażliwa lub skłonna do zapaleń. Kremy z kwasem hialuronowym doskonale nadają się na mroźne dni. Są to kosmetyki nawilżające, ale nie rozszerzają maleńkich naczyń krwionośnych. W aptekach dostępne są suplementy diety zawierające ten kwas. Mają one postać łatwych do połknięcia pigułek. Chcąc zadbać o dobry stan i młody wygląd skóry, trzeba przyjmować je przez dłuższy czas i zawsze po jedzeniu.

Dodaj komentarz