Jak otworzyć samochód bez kluczyka?

Jak otworzyć samochód bez kluczyka?

Jak się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy – brzmi stare polskie przysłowie. I o ile można nad nim dyskutować, to nie można zaprzeczyć, że pośpiech przyczynia się do niefortunnych sytuacji. Na przykład nieuważnego zatrzaśnięcia kluczyków w samochodzie lub ich zgubienia. Jednak jesteśmy tylko ludźmi, a wypadki po ludziach chodzą, więc nie ma za bardzo co pluć sobie w brodę. Zobacz jak otworzyć samochód bez kluczyka. 

Zadzwoń po ślusarza 

Większość nowych samochodów wyposażonych jest w system zabezpieczający, który powinien zapobiegać zatrzaśnięciu się samochodu, kiedy kluczyki są w środku. Jednak elektronika potrafi być zawodna i jak każdy mechanizm nie zawsze działa. Jeśli zatrzasnęliśmy kluczyki w samochodzie i nie posiadamy pary zapasowej, to jedyną opcją jest wezwanie na pomoc ślusarza. 

Pogotowie zamkowe https://www.pogotowie-zamkowe-krakow.pl/, to najlepsze rozwiązanie. Dlaczego? Pogotowie zamkowe składa się z grupy specjalistów, którzy są dostępni 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Dlatego nie ważne, kiedy dopadnie nas nieszczęście związane z zatrzaśniętym samochodem, ponieważ zawsze uzyskamy pomoc. Co ważniejsze będzie ona ma wysokim poziomie, ponieważ usługi świadczą wyspecjalizowani zawodowcy. Dzięki temu możemy mieć pewność, co do jakości wykonania zadania, jakim jest otwieranie zatrzaśniętego samochodu. 

Ślusarz nie tylko wyciągnie nas z opresji, ale nie uszkodzi przy tym zamka. Nie próbuj majstrować przy zamku samodzielnie. Bez specjalnych narzędzi i umiejętności możesz zepsuć zamek, który będzie nadawał się już tylko do wymiany. A to już dużo droższa usługa niż awaryjne otwieranie samochodu. 

Ile kosztuje awaryjne otwieranie samochodu?

Nie ma stałej ceny za awaryjne otwieranie samochodu. Cena może się wahać w zależności od godziny lub dni świątecznych. Wpływ ma także rodzaj zamka i model samochodu. Starsze modele nierzadko wymagają prostszych metod i narzędzi oraz ich otworzenie zajmuje mniej czasu niż modeli nowych, które mają bardziej skomplikowane systemy. Ceny awaryjnego otwierania samochodów zaczynają się od 120 zł i zazwyczaj klamra spina się na 200 zł. Jeśli chcesz przed wykonaniem usługi dowiedzieć się ile Cię będzie kosztować, to wystarczy zapytać. Zostaniesz poproszony o podanie lokalizacji oraz modelu samochodu. 

Nie otwieraj drzwi na własną rękę 

W przypadku zatrzaśnięcia kluczyków lub ich zagubienia nie otwieraj samochodu na własną rękę. Nie szarp za klamkę i nie wkładaj ostrych przyrządów do zamka. Tym sposobem możesz tylko uszkodzić mechanizm i pogorszyć sytuację. 

Dodaj komentarz