Opakowanie na alkohol w formie “rękawa” – co trzeba wiedzieć?

Opakowanie na alkohol w formie “rękawa” – co trzeba wiedzieć?

Kiedy już wybierzemy alkohol, który planujemy dać komuś jako prezent, co nie zawsze jest łatwe, pojawia się nowy dylemat. Jak to wino, whisky czy cokolwiek innego zapakować? Niektórzy przekazują alkohol z ręki do ręki, bez żadnego opakowania, ale nie zawsze jest to dobra opcja, szczególnie przy bardziej eleganckich okazjach (ślubach, rocznicach, urodzinach), które wymagają większej powagi.

Często stosowanym rozwiązaniem są zwykłe papierowe torebki do prezentów, natomiast nie da się ukryć, że nie są one zbyt oryginalne, a do tego na dłuższą metę nie są przydatne i kończą w śmietniku lub są przekazywane wraz z innym prezentem kolejnej osobie. Wartą uwagi alternatywą jest natomiast opakowanie w formie specjalnego “rękawa”. Co warto o nim wiedzieć? Odpowiadamy!

“Rękaw” jest elegancki i ekologiczny

Stworzone z papieru opakowanie na alkohol w formie “rękawa” jest dość uniwersalne – sprawdzi się zarówno przy mniej, jak i bardziej oficjalnych wydarzeniach. Można je zakupić w różnych wersjach kolorystycznych, aby dopasować je do okazji, a także zakupionego alkoholu.

Co więcej, “rękawy” dostępne są także w różnych rozmiarach, więc niezależnie od wielkości butelki, powinniśmy być w stanie znaleźć rozwiązanie, które będzie pasować. Tym bardziej, że rękaw dopasowuje się do kształtu butelki i powinien być odpowiedni zarówno w przypadku zwykłej butelki wina o klasycznym kształcie, jak i czegoś bardziej wymyślnego.

Warto podkreślić, że z uwagi na zastosowany materiał, takie “rękawy” są opakowaniem ekologicznym. Do tego nic nie stoi na przeszkodzie, aby do momentu wypicia trunku przechowywać go cały czas w “rękawie”, a potem można przełożyć go na inną butelkę. Takie opakowanie nie zajmuje wiele miejsca, w przeciwieństwie do tradycyjnych torebek, więc nie trzeba od razu wyciągać z niego butelki, jeśli nie planujemy od razu jej otworzyć.

Nie tylko ładnie wygląda, ale też amortyzuje

Taki “rękaw” ma przede wszystkim funkcję dekoracyjną, ale co ciekawe, również delikatnie amortyzuje butelkę. Jest ona dzięki temu bardziej odporna na ewentualne wstrząsy i inne problemy w transporcie, dzięki czemu dostarczenie jej całej na miejsce nie powinno być problemem.

Dół “rękawa” jest zabudowany, przez co nie ma ryzyka, że butelka z niego wypadnie. Dodatkowo zastosowany materiał nie jest gładki, więc również nie ryzykujemy, że butelka wyślizgnie nam się z ręki. Jest to więc bardzo bezpieczne rozwiązanie, które dodatkowo świetnie wygląda i dodaje naszemu prezentowi oryginalności. Zdecydowanie warto więc je rozważyć, zwłaszcza, jeśli okazja jest bardzo ważna i zależy nam, aby zrobić dobre wrażenie.

Dodaj komentarz