Reprodukcje obrazów znanych malarzy – dzieła w Twoim wnętrzu

Reprodukcje obrazów znanych malarzy – dzieła w Twoim wnętrzu

Chcesz stworzyć ciekawie wyglądające, oryginalne wnętrze? Nie ma lepszego sposobu na wzbogacenie wystroju mieszkania niż dodanie do niego odrobiny sztuki. W tym celu doskonale sprawdzą się reprodukcje obrazów znanych malarzy.

Reprodukcje obrazów znanych malarzy – dzieła w Twoim wnętrzu

Sztuka towarzyszy człowiekowi niemal od zawsze. Już tysiące lat temu ludzie pozostawiali w jaskiniach swoje malowidła, używając przy tym nieco prymitywnych rodzajów farb. Artystyczny pierwiastek towarzyszył nam cały czas na przestrzeni minionych wieków. Nie powinien więc dziwić fakt, że dzisiaj również lubimy otaczać się sztuką – coraz więcej osób potrafi ją docenić. Obrazy umieszczamy bardzo często w swoich domach i mieszkaniach. 

Dzięki temu pozostajemy cały czas w kontakcie ze sztuką i możemy stale kontemplować jej piękno, a jednocześnie pielęgnować własną wrażliwość artystyczną. Jedną z popularnych form przenoszenia sztuki do naszych wnętrz jest umieszczanie w nich reprodukcji obrazów znanych malarzy. To świetny sposób na urządzenie ciekawego i oryginalnego wystroju. Jakimi zasadami warto się kierować, dobierając obraz do naszego mieszkania?

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się reprodukcje obrazów?

Istnieje wiele rodzajów pomieszczeń, które będą idealnym miejscem na sztukę. Najbardziej oczywistym jest oczywiście salon, czyli miejsce, które charakteryzuje się zwykle we wnętrzu największym stopniem elegancji. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań do tego, by reprodukcję obrazu znanego malarza umieścić w sypialni, szczególnie tej należącej do osoby, która w szczególny sposób interesuje się sztuką. 

Obraz możemy również zawiesić w dużym holu – w ten sposób wzbogacimy puste ściany pierwszego pomieszczenia, do którego wchodzą nasi goście. Gabinet jest kolejnym miejscem, w którym obrazy będą prezentować się doskonale. Umieszczanie reprodukcji obrazów w takich miejscach jak kuchnia czy łazienka lepiej sobie odpuścić. Takie posunięcie może zostać odebrane przez odwiedzające nas osoby jako zbyt kiczowate.

Jak dobrać obraz do wnętrza?

Podczas doboru odpowiedniej reprodukcji obrazu powinniśmy kierować się przede wszystkim własnym gustem. Takie klasyki, które są dziełami znanych malarzy, doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu bez względu na panujący w nim styl. Ciekawym i modnym rozwiązaniem jest tworzenie całych kompozycji obrazów. Wtedy możemy zarówno zestawić ze sobą różne dzieła pochodzące z odmiennych epok, jak i takie, które są do siebie bardzo podobne ze względu na tego samego autora czy podobną estetykę i kolorystykę. Wszystkie chwyty dozwolone!

Dodaj komentarz