Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych

Gromadząca się z wiekiem liczba zmarszczek u wielu osób powoduje niepokój i odbiera dawną pewność siebie. Istnieją jednak skuteczne zabiegi, które pozwalają na pozbycie się tego problemu. Jednym z nich jest wypełnianie bruzd nosowo-wargowych.

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych

Starzenie się jest naturalnym procesem, który chociaż może następować w różnym wieku, to jednak ostatecznie dosięga każdego. Jednym z objawów starzenia się są pojawiające się w okolicy twarzy zmarszczki, które powstają głównie w wyniku zmniejszania się ilości kolagenu oraz elastyny w skórze i niekorzystnego stylu życia. Zewsząd napływają do nas reklamy różnorodnych kosmetyków mających na celu spowolnienie procesu starzenia. Często jednak nie dają one oczekiwanych rezultatów. Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na wyeliminowanie zmarszczek jest użycie kwasu hialuronowego. Substancja ta umożliwia m.in. wypełnianie bruzd nosowo-wargowych. W poniższym artykule opowiadamy, jak wygląda zabieg oraz jakich efektów możemy się po nim spodziewać. 

Na czym polega zabieg wypełniania bruzd nosowo-wargowych?

Najważniejszym aspektem, którego bezwzględnie należy przestrzegać w przypadku zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego, jest wykonywanie go przez specjalistę, czyli wykwalifikowanego lekarza. Oprócz tego należy zadbać o to, by użyty preparat miał odpowiednio gęstą konsystencję gwarantującą osiągnięcie pięknego wyglądu twarzy. 

Zabieg rozpoczyna się od zaaplikowania na obszar zabiegu specjalnego kremu z lidokainą posiadającego działanie znieczulające. Po upłynięciu 30 minut kwas hialuronowy może być wprowadzany do tkanek. Następuje to za pomocą igły lub kaniuli. Zadaniem osoby przeprowadzającej zabieg jest również modelowanie wstrzykniętego kwasu hialuronowego. Pozwala to na uzyskanie jak najlepszych rezultatów widocznych natychmiast!

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych – efekty

Bez wątpienia możemy stwierdzić, że zabieg wypełniania bruzd nosowo-wargowych jest dosyć prosty i mało inwazyjny. Dzięki niemu możemy zapomnieć o smutnym i zmęczonym wyglądzie twarzy spowodowanym zapadającymi się bruzdami nosowo-wargowymi. Kwas hialuronowy doskonale wypełnia wspomniany obszar i sprawia, że cera staje się sprężysta. 

Dużą zaletą zabiegu jest fakt, że możemy za jego pomocą uzyskać naturalny efekt odmłodzenia. Odpowiedni specjalista zadba bowiem o to, by bruzdy zostały spłycone, lecz nie całkowicie wyrównane. Rezultaty widoczne po przeprowadzeniu zabiegu utrzymują się przez okres od 9 do 12 miesięcy, a czasami również dłużej. Wiele w tej kwestii zależy jednak od właściwego stylu życia i pielęgnacji. 

Dodaj komentarz